Вівторок, 02.06.2020, 11:39
«  Жовтень 2013  »
Головна » 2013 » Жовтень » 3 » Олешня збирає друзів!
Олешня збирає друзів!

Олешня збирає друзів

Вересень - знаменний місяць для педагогів-русівців. Вже не вперше вони збираються на батьківщині видатного педагога, щоб віддати шану цій величній жінці — Софії Русовій.

Так, 27 вересня 2013 року в переддень свята Віри, Надії, Любові і їх матері Софії, працівники дошкільного закладу №28 разом із представниками районної влади, керівниками  Благодійного фонду, музейними працівниками, місцевими мешканцями, викладачами та студентами педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, колегами з Києва, Ріпок привітали колектив та адміністрацію Олешнянської школи з нагоди  20-ї річниці  присвоєння  школі ім’я  великого педагога  - С.Ф.Русової.

Всі присутні були свідками ще однієї визначної події  - в с. Олешня Ріпкинського району відкрив  двері музей видатної просвітительки та педагога - Софії  Русової.

Присутні мали змогу безпосередньо поспілкуватися власне і з ініціатором створення музею, президентом благодійного фонду ім. Софії Русової Іваном Чаусом. Вже не один рік Іван Петрович плекав ідею відродження садиби Ліндфорсів, реставрації старовинної гончарної артілі, зібрання воєдино матеріалів родини Русових-Ліндфорс, і ось, нарешті задум здійснився.

У відносно невеликому за площею приміщенні автори намагалися розкрити життєвий і творчий шлях видатної громадської та державної діячки. Окремі розділи присвячені її родині – батькам, брату та сестрам, дітям, друзям, розповідають про педагогічну діяльність як в Україні, так і в еміграції. Окрасою експозиції є меморіальні речі Софії Федорівни, передані її нащадками. Затишну домашню атмосферу створюють невеликий інтер’єр та камін. Знайшлося в музеї місце й розвиткові гончарних традицій села Олешня та майстерні, створеній Ліндфорсами.

Своїм виступом, кобзар-лірник Василь Нечепа познайомив присутніх з  нелегким життєвим шляхом Софії Русової, її палку мету та тяжку працю,  заспівавши свої проникливі ліричні композиції. Поряд з садибою студенти Київського університету імені Бориса Грінченка посадили декілька дерев в продовжені відомої липової алеї, яку неодноразово в своїх «Спогадах» згадувала Софія Русова.

Після освячення музею отцем Георгієм відбулась і перша екскурсія, яку провели для присутніх та гостей працівники чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського.

Ось так, до Софіїного дня, під мелодичні звуки кобзи перерізано червону стрічку нового музею-скарбниці, яка готова розчинити перед відвідувачами свої двері і таємниці. Тож поспішайте, адже хочеться, щоб дедалі більше людей знало ім’я Софії Русової, бо ця унікальна жінка несла собою такі цікаві ідеї і духовність, якої нам не вистачає в сьогоденні.

Переглядів: 238 | Додав: klik14 | Рейтинг: 0.0/0
Ім`я *: