Дитинство - це ранок життя...

Середа, 12.05.2021, 20:16
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту

 

Готуємось до садочка

 

 

     Для того, щоб  дитину було зараховано до дитячого садочка слід подати такі документи:

     1. Заяву на ім’я завідувача про зарахування дитини до закладу (оформляються безпосередньо у садочку)

     2. Медичні документи:

          -  медична карта дитини ФОРМА 026/0, затверджена наказом МОЗ України 27.12.1999 р №302 (заповнюється лікарем – педіатром);

          -  довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;

          -  карта профілактичних щеплень ФОРМА 063/0, затверджена наказом МОЗ України 27.12.1999 року №302.

     3. Свідоцтво про народження дитини.

     4. Документи, про отримання права на пільги.

 

     Зарахування дітей в дошкільний навчальний заклад здійснюється завідувачем  протягом календарного року.

 

     Можлива електронна реєстрація дитини в ДНЗ. Електронно зареєструвати дитину Ви можете на головній сторінці сайту через банер "Електронна реєстрація у ДНЗ".

 

     Групи  у  дошкільному  закладі  комплектуються за  віковими  критеріями:

 • Групи раннього віку – діти віком від 1до 3 років

 • Молодші групи – діти віком від 3 до 4 років

 • Середні групи – діти від 4 до 5 років

 •      Старші групи – діти від 5 до 6,7 років

    

     Харчування дітей у дошкільному закладі здійснюється працівниками комунального підприємства комбінату шкільного харчування «Шкільний», який є постачальником продуктів та продовольчої сировини.

 

     Відповідно до режиму роботи дошкільного закладу установлено 3 –х разове харчування дітей.

 

 

Середня вартість оплати за харчування батьками становить з 01.01.2015 року

 

 

 

Садкові групи

Групи раннього віку

Повне 3 – х разове харчування

  9,00 грн.

  7,20 грн.

Сніданок

  2,34 грн.

  1,68 грн.

Обід

  4,98 грн.

  4,02 грн.

Полуденок

  1,68 грн.

  1,50 грн.

 

 

     Право на безкоштовне харчування мають:

          ·       Діти – інваліди
          ·       Діти, постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС
          ·       Діти у яких батьки – інваліди
          ·       Багатодітні родини (виховують 5 і більше дітей віком до 18 років)

 

     Право  на  50%  оплату  мають: 

      Багатодітні родини (виховують 3 дітей віком до 18 років)

 

Готуємось до садочка

     Складним моментом у родині часто є початок відвідування дитиною дитячої установи. Відомо, що насильний відрив від матері в дитини 6 місяців-2,5 року може викликати тяжку емоційну реакцію, аж до розвитку аналітичної депресії, коли дитина відмовляється від їжі, різко втрачає У вазі. Частіше бувають ранкові капризи, відмова йти в дитячий садок. Дитина може почати часто хворіти на застудні захворювання. У дитини можуть виникнути проблеми спілкування з однолітками. Часто діти відмовляються їсти Дитячому колективі, спати під час тихої години. Багато дітей дуже болісно переносять, здавалося б, справедливе покарання вихователя.

     Однорічне маля особливо прив'язане до матері, відрив від неї в такому віці - тяжке переживання для нього, і початок відвідування ясел у цьому віці не найкращий час для цього. Варто чекати закінчення кризового періоду удосконалення ходьби і фразової мови, тобто досягнення вищого рівня адаптивності. У дівчаток це відбувається в 1,5 року, у хлопчиків - у 2 роки і тоді вони будуть готові до відвідування дошкільної дитячої установи, 2,5-3 річний вік найкраще підходить для оформлення дитини в дитячий колектив. У цьому віці діти перестають відчувати значну залежність від матері, починають тягнутися до однолітків, вимагають розмаїття в іграх, легко навчаються навичкам самообслуговування. Часом показником готовості дитини до дитячого садка називають період, коли вона починає послідовно називати себе «я», а не «вона» чи на ім’я. Це вказує на усвідомлення нею своєї індивідуальності й окремішності.

     Дуже важливо, щоб підготовка дитини до дитячого колективу почалася заздалегідь. Можна прогулятися з мамою на дитсадкові ігрові майданчики, познайомитися з вихователями. Необхідно заздалегідь розповісти дитині про режим у дитячій установі. Перші 1-2 тижні дитину необхідно приводити на неповний день, поступово збільшуючи перебування в дитячому колективі від півгодини до кількох годин. Важливо давати можливість дитині обговорити те, що було з нею за день. При небажанні відвідувати дитячий колектив необхідно обговорити це з вихователем. Можливо, у дитини не складаються з кимось відносини чи щось не виходить, що вважається важливим. Часті застудні захворювання також можуть свідчити про дискомфорт у дитячому колективі і вимагають не лише зміцнення імунної системи, але і певних психокорективних заходів.

 

ПЕРШИЙ РАЗОЧОК В ДИТЯЧИЙ САДОЧОК
 

 • Зверніть увагу на домашній режим харчування та сну й потроху наближайте його до того режиму, що буде у дитячому садку.
 • Поступово формуйте навички спілкування дитини з однолітками: гуляйте з ним на ділянці дитячого садка, залучайте до спільної діяльності з іншими дітьми.
 • Привчайте малюка до самостійності й доступного для його віку самообслуговування.
 • Розповідайте дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб вона туди пішла.
 • Проходячи повз дитячий садок, з радістю нагадуйте дитині, як їй пощастило — восени вона зможе ходити сюди. Розповідайте рідним і знайомим у присутності малюка про свою удачу, кажіть, що пишаєтеся своєю дитиною, адже її прийняли до дитячого садка.
 • Докладно розповідайте дитині про режим дитячого садка: що, як і в якій послідовності вона робитиме. Чим докладнішою буде ваша розповідь, і чим частіше ви будете її повторювати, тим спокійніше й впевненіше почуватиметься ваш малюк, коли піде у дошкільний заклад.
 • Учіть дитину гратися. Психологи виявили чітку закономірність між розвитком предметної діяльності дитини та її звиканням до дитячого садка. Найлегше адаптуються малюки, які вміють довго, різноманітно й зосереджено діяти з іграшками. Уперше потрапивши до дитячого садка, вони швидко відгукуються на пропозицію погратися, з інтересом досліджують нові іграшки. Дитина, яка вміє гратися, легко йде на контакт із будь-яким дорослим.
 • Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, так їй буде легше відпустити вас.
 • Пам'ятайте, що на звикання дитини до дитячого садка може знадобитися до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості й плани.
 • Переконайтеся у тім, що вашій родині дитячий садок необхідний саме зараз. Будь-які ваші коливання дитина використовуватиме для того, щоб протистояти відвідуванню дитячого садка. Легше й швидше звикають діти, батьки яких не мають альтернативи дошкільному закладу.
 • Чим з більшою кількістю дітей і дорослих, з якими дитина спілкуватиметься у дитячому садку, вона побудує стосунки, тим швидше вона звикне. Допоможіть їй у цьому. Познайомтеся з іншими батьками та дітьми. Відвідуйте разом з дитиною прогулянки у дитячому садку. Чим ближчими будуть ваші стосунки з вихователями, іншими батьками та їхніми дітьми, тим простіше буде звикнути вашій дитині.
 • У присутності дитини уникайте критичних зауважень на адресу дошкільного закладу і його працівників. Ніколи не лякайте дитину дитячим садком.
 • Приблизно за тиждень до першого відвідування дитячого садка попередьте дитину, про це, щоб вона спокійно очікувала майбутню подію.

 

Пам´ятка для батьків, дитина яких уперше піде до дитсадка
 

     1. Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.

     2. Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садка.

      3. Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім'ї.

     4. Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня у дитячому садку (ранній підйом, час денного сну, прийоми їжі, прогулянки).

     5. Ознайомтеся з режимом харчування та меню у дитячому садку.

     6. Навчайте дитину їсти неперетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.

     7. Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.

     8. Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.

     9. Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку — збирати, розбирати.

     10. Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.

     11. Пограйтесь удома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.

     12. Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.

     13. Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини — привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.

     14. Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.

     15. Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.

    16. Не залишайте дитину одну в перші дні відвідування дитячого садка, побудьте з нею певний час на прогулянці, до обіду, у разі потреби — залишіться на тиху годину.