Дитинство - це ранок життя...

П`ятниця, 03.07.2020, 19:46
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення міської ради

(__45_ сесія  6  скликання)

_24.04._2013 року № _8__

Секретар міської ради

________О.М.ПРАВОСУД

СТАТУТ

дошкільного навчального закладу № 28

центру С.Ф.Русової

Прилуцької міської ради

Чернігівської області

 

(нова редакція )

 

                             м. Прилуки

                                2013 р.

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Дошкільний навчальний заклад № 28 центр С.Ф. Русової Прилуцької міської ради Чернігівської області (далі - дошкільний заклад), загального типу  збудований заводом “Прилуктваринмаш”. З 1 січня 1985 року по 31 січня 1994 року  був підпорядкований заводу і утримувався на його балансі. З 1 лютого 1994 року згідно рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради  народних депутатів Чернігівської області від 21.12.1993р. №582 „Про передачу дошкільних установ №№ 9, 28” переведений на баланс міського відділу народної освіти.

1.2. Місце знаходження  дошкільного закладу: 17500, Чернігівська область,  місто Прилуки, вулиця Юрія Коптєва, будинок 39 .

1.3. Дошкільний заклад є комунальним закладом.

1.4. Засновником  дошкільного закладу є  Прилуцька міська рада Чернігівської області.  Засновник  або уповноважений ним  орган здійснює фінансування     дошкільного       закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає   необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і   ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

 1.5. Дошкільний заклад в своїй діяльності керується Конституцією України (254 к/96-ВР),  Законами України "Про освіту" (1060-12), "Про дошкільну  освіту"     (2628-14), Положенням про дошкільний навчальний заклад (далі - Положення),  затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від  12 березня 2003 р. № 305 (305-2003), іншими нормативно – правовими актами, власним статутом.

1.6. Дошкільний заклад є юридичною особою, має печатку і штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами та право відкривати і вести рахунки в органах Державного казначейства. 

1.7. Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

1.8. Діяльність дошкільного закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров'я дітей; формування їх особистості, розвиток  творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту ; впровадження в практику роботи  закладу педагогічних ідей  С.Ф. Русової.                                                                  

1.9. Дошкільний заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням(305-2003-п) та  даним статутом.   

1.10. Дошкільний заклад несе відповідальність перед особою,  суспільством і державою за:

  • реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених  Законом України "Про дошкільну освіту";
  • забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних  вимог щодо її змісту, рівня і обсягу на основі вимог Базового Компонента дошкільної освіти;
  • дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної     бази.

1.11. Взаємовідносини між дошкільним закладом з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

II. КОМПЛЕКТУВАННЯ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

2.1. Заклад розрахований на  126  місць.

2.2. Групи комплектуються за віковими ознаками (одновікові, різновікові).

2.3. У дошкільному закладі функціонують групи загального розвитку.

2.4. Дошкільний заклад має групи з: денним, короткотривалим (до 4 годин утримання) режимом перебування дітей.

2.5.  Наповнюваність груп дітьми становить: 

- для дітей віком від одного до трьох років-до 15 осіб;

- для дітей віком від трьох до шести (семи) років- до 20 осіб;

- різновікові – до 15 осіб;

- з короткотривалим перебуванням дітей- до 10 осіб;

- в оздоровчий період –до 15 осіб.   

2.6. Для зарахування дитини у дошкільний заклад необхідно предявити:

- заяву батьків;

- направлення управління освіти;

- медичну довідку про стан здоровя дитини;

- медичну довідку про епідеміологічне оточення;

- свідоцтво про народження;                                                                                                                              

- документи для встановлення батьківської плати.                      

2.7. За дитиною зберігається місце у дошкільному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх   замінюють, а також у літній період (75 днів).

2.8.  Відрахування дітей із дошкільного закладу може здійснюватись:

- за бажанням батьків, або осіб,  які їх замінюють ;

- на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі;

- у  разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють плати за харчування дитини протягом  двох місяців.

2.9.    Термін письмового повідомлення батьків або осіб, які їх замінюють про відрахування дитини  складає  10 днів.

2.10. Дошкільний заклад здійснює соціально-педагогічний патронат сім’ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які потребують корекції фізичного та  розумового розвитку, але не відвідують дошкільний заклад, та надання консультаційної допомоги сім’ї.

ІІІ. РЕЖИМ РОБОТИ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

3.1.  Дошкільний  заклад  працює за  п'ятиденним робочим тижнем , протягом 10  годин 30  хвилин. Вихідні  дні  (субота, неділя, святкові тощо).

3.2. Щоденний графік роботи дошкільного закладу: з  7.00   до  17.30.

3.3. Щоденний графік роботи груп дошкільного закладу:

-   з 7.00  до  17.30;

-  чергова  група  з 17.30  до  18.00                                                               

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

4.1.  Навчальний рік у дошкільному закладі починається 1 вересня і­ закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться  оздоровлення дітей.

4.2. Навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.   

4.3. План роботи закладу схвалюється педагогічною радою,затверджується керівником дошкільного закладу і погоджується з управлінням  освіти Прилуцької міської ради. План роботи закладу на оздоровчий період погоджується з  Прилуцьким міськрайонним управлінням Головного управління Держсанепідслужби в Чернігівській області.

4.4. У дошкільному закладі   визначена  українська мова навчання і виховання дітей.

4.5. Навчально-виховний процес у дошкільному закладі здійснюється   за:

-   Базовою  програмою розвитку дитини дошкільного віку „Я у Світі”. (  Затверджено колегією Міністерства освіти і науки України,  2008р )

-  Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція) (Затверджено  наказом Міністерством освіти і науки, молоді та спорту  України  від 22.05.2012 р. № 615)                                        

4.6.  Дошкільний заклад організовує освітній процес за  педагогічною спадщиною С.Ф. Русової та пріоритетним фізкультурно — оздровчим  напрямком. 

4.7.  Дошкільний заклад може надавати  додаткові освітні послуги, які не визначені Державною базовою програмою, лише на основі угоди між батьками або  особами, які їх замінюють, та дошкільним закладом у межах гранично  допустимого навантаження дитини, визначеного Міністерством освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров'я України.

V. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

5.1.  У  дошкільному  закладі харчування дітей  забезпечує учасник — переможець конкурсних торгів.

5.2.  У дошкільному закладі встановлено: 3-х  разове  харчування та 1-2-х разове  харчування для дітей з короткотривалим перебуванням в дошкільному навчальному закладі. 

5.3. Контроль за організацією та якістю харчування, вітамінізацією  страв, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на медичних працівників та керівника дошкільного закладу.