Понеділок, 01.06.2020, 15:30

РОЗВИВАЛЬНЕ СЕРЕДОВИЩЕ

Облаштовуючи свій дитячий садок, ми прагнули зробити його затишним, приємним для перебування дітей, привабливим для гостей. І разом з тим, організовуючи для своїх вихованців життєвий простір у групових приміщеннях, враховували його величезну значимість для становлення особистості. Тому притримувались таких вимог:

• Надавати дитині свободу;
  • Бути доцільним, зручним, інформативним;
  • Створювати образ того чи іншого процесу;
  • Налаштовувати на позитивні емоції, добре впливати на світосприйняття й самопочуття;
  • Забезпечувати гармонійні відносини між дитиною та навколишнім світом;
  • Сприяти розвиткові природної цікавості до пізнання світу.

Наші вихователі дбають про те, щоб через предметно - ігрове середовище максимально розгорнути самостійну творчу активність дошкільнят, надати їм право вибору. Вони вчаться так організувати життя в групі, щоб діти могли гнучко, варіативно використовувати простір, почуватися володарями ігор та іграшок, займатися улюбленими справами. Оснащення осередків змінюється, відповідно до нових ідей, задумів, практичності, зручності. До активної участі в реорганізації групового середовища залучаємо батьків і звичайно дітей. Бо саме вони повинні бути дизайнерами свого простору, а отже перебувати у процесі розвитку і творчості.

Ми маємо власний міні-музей етнографії "Світлиця”, в якому проходять ігри-заняття з народознавства, декоративного малювання, родинні свята під чарівні звучання українських народних пісень та срібних струн милозвучної бандури.

На території закладу створено музей під відкритим небом "Батьківське дворище”. Саме таке створення пізнавального середовища допоможе нинішньому поколінню чіткіше уявити, а отже й спів ставити традиційне з сучасним. В нашому дошкільному закладі народні традиції супроводжують малюка від ясельної групи і впродовж всього дошкільного дитинства. На мою думку, як ми оберігатимемо свої кращі традиції минулого, наступні покоління не тільки цінуватимуть нас, а й стануть традиційними.

Улюбленим місцем проведення занять є "Кімната-казка”. Найулюбленішою формою роботи серед дітей є "Коло з казок”. Діти всіх вікових груп, відповідно до віку розучують казки і показують театралізовані вистави дітям з інших груп. Під час проведення занять у кімнаті-казці значно краще розвивається дитяча мовленнєва творчість.

Діє в дошкільному навчальному закладі дослідницький центр ”Зелена планета”. Діяльність дітей в пошуково-дослідницькому центрі дає можливість самій дитині здобути знання в певній логічній послідовності, бачити прояви речовин, що змінюються.