Дитинство - це ранок життя...

Середа, 12.05.2021, 19:19
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту

Мій рідний край!
 Моя земля, як тебе не любити:
 Твоя краса – небо, поля,
 Cині волошки в житі.
 Тут радість серце обійма,
 Мов материнські руки
 Бо це – мій край, моя земля,
 Моє місто Прилуки!!!

        ПРИЛУКИ − старовинне місто чернігівської землі, він дивує своєю славною історією, надзвичайною красою і талановитими, працелюбними людьми. Потопаючи в зелені, місто розташувалося на березі ріки Удай, завдяки чому і заслужив свою назву. Адже, слово лука, закрут − це місце, де річка робить свій крутий вигин, саме тут, "при луку, біля закруту" ґрунтувалося місто Прилуки. Заглянувши в глибину віків, ми відкриваємо для себе самобутню історію краю, яка пістрявить сторінками слави, благополуччя, радості, іноді печалі і неймовірної сили духу. Уперше Прилуки згадуються в "Повчанні дітям" Владимира Мономаху в далекому 1085 року. Князь оповідав, як місто-фортеця Прилуки захистила його від половецької орди, яка зустрілася на шляху. Уникнувши зіткнення, зібравшись з силами, військо князя виступило проти ординців і розбило їх. Цю дату прийнято вважати першою сторінкою історії нашого древнього міста. Хоча відомо, що територія міста була заселена ще в 2 тис. до н.е., про що свідчать унікальні залишки поселення епохи бронзи і кургани скіфського часу.

        Сьогодні Прилуки − це сучасний діловий, культурний і промисловий центр Чернігівської області. За соціально-економічним розвитком місто Прилуки випереджає інші територіальні одиниці області, він забезпечує близько 65% надходжень до бюджету Чернігівщини і 1% до державного бюджету країни. У промисловий комплекс Прилук входить 21 підприємство. Одним з найбільших є сигаретна фабрика "В.А.Т.-Прилуки", продукція яких відома далеко за межами країни. Значима для області і добувна галузь, адже наш край багатий ресурсами. Експлуатацією газових і нафтових родовищ займається НГДУ "Черниговнефтегаз" ЧАО "Укрнафта", а бурінням свердловин − Прилуцьке УБР. Досить розвинені легка, харчова, машинобудівна, поліграфічна галузі, які представлені стабільно працюючими підприємствами. Активно функціонують 11 філій банків, добре розвинене підприємництво.

         Місто Прилуки славиться своїми видатними земляками, серед яких просвітник, церковний діяч Иосаф Білгородський, поет, публіцист В.Л. Величко, українська письменниця Л.В. Забашта, педагог і письменник П.П. Белецкий-Носенко, народний артист Н.Ф. Яковченко, герої ВОВ О.В. Кошовий, И.Я. Дубинский і багато інших осіб які вписали свої імена в історію. У вдячність і повагу їм місто спорудило пам'ятники, які стали візитками міста.

        Древнє літописне місто Прилуки зберегло пам'ятки минулих епох і часів. Історичні будівлі, величні храми − це гордість і культура українського народу. Сьогодні Прилуки продовжують розвиватися в архітектурному плані, з кожним роком місто перетворюється у своїй красі.

        У нас з'явилися нові парки, фонтани, площі. Усе це заслуга мецената міста, його почесного жителя і просто патріота свого рідного краю Коптєва Юрія Вікторовича.

        Прилуки − яскравий куточок Чернігівщини. Славна, давня історія, дивовижна краса і сучасна інфраструктура роблять це місто неповторним. Українська душа, Т.Г. Шевченко, побувавши в Прилуках, запевняв: "Тут є все, що треба для повної романтичної картини". З того часу багато води протекло через Удай, як його береги відвідав Тарас Григорович, побувавши в Прилуках, запевняв: "Тут є все, що треба для повної романтичної картини". З того часу багато води протекло через Удай, як його береги відвідав Тарас Григорович, а місто і сьогодні залишається одним з чарівних куточків України.