Понеділок, 01.06.2020, 15:31

Які казки позбавлять дитину від комплексів і страхів?

За допомогою правильної казки можна "вилікувати" дитину від сором'язливості або, наприклад, зрозуміти причини її поганої поведінки.

Кожна мама знає: кращий спосіб вкласти дитину спати, заспокоїти, розвеселити або зацікавити - прочитати казку. При цьому далеко не всі батьки знають, що чарівні історії можуть виконувати роль не тільки снодійного і "антидепресанту", а й психолога.

Незважаючи на те, що люди складають чарівні історії багато тисяч років, казкотерапія як окремий напрям в психології з'явилася відносно недавно - наприкінці минулого століття. Як і багато інших ноу-хау, цей метод спочатку використовували у роботі з "особливими" дітьми (аутистами, гіперактивними і т. д.). Результати були приголомшливими: психологи за допомогою казкотерапії змогли добитися значних покращень в стані хворих діток. Самі розумієте, якщо метод працює у дітей зі складними психологічними проблемами, то з капризами і страхами впорається тим більше. Казкотерапія - по суті, маніпуляції з чарівною історією, яку дитина повинна не просто вислухати або прочитати, а переробити, дописати на свій лад, розіграти за ролями, пояснити причини поведінки того чи іншого персонажа. Через те, що малюк буде наділяти казкових героїв своїми переживаннями, на світ вилізуть всі його образи і комплекси, які до цього моменту ховалися в таємних куточках душі. Зрозумівши, що конкретно хвилює і турбує дитину, батькам буде набагато легше знайти з нею спільну мову, допомогти їй вирішити проблеми.

Щоб застосовувати казкотерапію на практиці, не знадобиться диплом професійного психолога. Просто батькам слід пригадати з дитиною улюблену казку, а потім попроси дитину розповісти її заново.

Батькам слід бути уважними, не перебивати, але і не забувати ставити уточнюючі питання. У ході такої бесіди може з'ясуватися багато цікавого.

З'ясувавши проблему, слід переходити до її розв'язання. Але ні в якому разі не можна підштовхувати дитину до відповіді, яка здається правильною Вам - батькам. Переробляючи на свій розсуд казку, малюк вибере варіант, найбільше підходить його внутрішньому стану. І це буде відповідь, що не тільки дасть ключик до вирішення проблеми, але і дозволить дитині звільнитися від внутрішньої напруги.

Всьому свій час

3 роки: Три порося

У 3-4 роки дітям близькі й цікаві казки про тварин, причому неважливо, що це - вірші Чуковського або незабутні "Три порося»

4,5 року: Вінні-Пух

З 4,5 р. діти отримують величезне задоволення, слухаючи казки про взаємодію тварин і людей. Іван-царевич і Сірий Вовк, Крістофер Робін і Вінні-Пух - ідеальні варіанти! 5 років: Попелюшка З 5-6 років малюк ідентифікує себе вже з людськими персонажами: хлопчики - з лицарями, дівчатка - з принцесами. Цих героїв ти зможеш відшукати в чарівних казках Шарля Перро і Андерсена.

У 6-7 років дитина починає придумувати власних казкових персонажів і, звичайно, розповідати про них оточуючим. Почувши від свого чада чергову страшну історію, не хапайся за голову: психологи стверджують, що, лякаючи своїми розповідями оточуючих, дитина «опрацьовує» свої страхи.