Субота, 08.08.2020, 17:12
«  Серпень 2020  »

ЯКІ ІГРАШКИ ПОТРІБНІ

ДІТЯМ

Розвиток багатого емоційного світу дитини неможливе без існування в ньому іграшок. Саме вони є для неї тим середовищем, яке дозволяє висловлювати свої почуття, досліджувати навколишній світ, вчитися спілкуватися і пізнавати себе.

У кожної дитини повинна бути така іграшка, якій вона може поскаржитись, яку посварить і покарає, пожаліє і втішить. Саме вона, іграшка, допоможе дитині перебороти страх самотності, коли батьки кудись підуть, страх темноти, коли відключать світло і потрібно заснути, але не в самотності, а з іграшкою -подружкою.

В книзі Г.Л. Лендрет "Іграшкова терапія; мистецтво спілкування." - викладені рекомендації по відбору іграшок, які допомагають гармонійно розвивати інтелект, емоції, самопізнання, самоконтроль і вміння спілкуватися. Не всі вони купляються в магазині, багато можна зробити руками самих батьків, і тому вони будуть ще дорожчими і близькими дитині.

ІГРАШКИ З РЕАЛЬНОГО ЖИТТЯ. Лялькова родина (може бути сім'я тваринок), ляльковий будиночок, меблі, посуд, човник, каса, вага, медичні і перукарські інструменти, часи, пральні машини, плити, телевізори, крейда і доска, рахівниці, музичні інструменти, телефон, залізнична дорого і т. д.

ІГРАШКА , ЯКА ДОПОМАГАЄ "ВИПЛЕСНУТИ" АГРЕСІЮ. Солдатики, гвинтівки, м'ячі, дикі тварини, резинові іграшки, мотузки, скакалки, молоточки та інші інструменти,  дротики для метання, кеглі.

ІГРАШКИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ТВОРЧОЇ ФАНТАЗІЇ І САМОВИРАЖЕННЯ. Кубики, матрійки, пірамідки, конструктори, абетки, настільні ігри, розрізні картинки або листівки, фарби, пластилін, мозаїка, папір для аплікацій, клей і т. д.

При купівлі іграшок користуйтесь простим правилом: іграшки потрібно вибирати, а не збирати.

«Добре бачить тільки серце.

Найголовнішого очима не побачиш».

Антуан  де Сент-Екзюпері

Виховати творчу людину без краси неможливо. Прекрасне - вічне джерело духовності, натхнення, творчості. Воно існує поряд з людиною. Природа щедро піклується про людину. Вона не тільки оточує її прекрасним світом, різнобічними таємницями буття. Вона нагородила сповна саму людину, даючи їй можливість бачити чудові барви цього світу, чути розмаїття голосів, вдихати його пахощі, ласувати плодами, торкатися його. Враження дошкільного дитинства відкладаються в пам'яті на все життя і вирішують подальший розвиток дитини. Зі своїми переживан­нями дитина завжди звертається до дорослих. Побачене вперше, відчуте, як чудо, породжує тисячі запитань, на які дитина негайно потребує відповіді. І разом з відповіддю ми даруємо їй нашу естетичну оцінку - еталон сприймання світу. Отже, дитина сприймає світ через призму нашого світосприймання. Якщо ми помічаємо красу, то і у дитині ми відкриємо почуття сприймання прекрасного.

Дуже корисно, щоб діти милувалися природою разом із батька­ми, роздивлялися твори мистецтва, слухали музичні класичні твори. Навчіть дитину помічати красу, яка оточує нас кожного дня, бачити надзвичайне у звичайному, дивуватися, захоплюва­тися красою!!! Тоді ваша дитина буде здатна оберігати світ як чудо і створювати красу своїм життям!