Понеділок, 01.06.2020, 16:18

Як підготувати дитину до дитячого саду. Поради та рекомендації батькам

1. Якщо ви вирішили віддати дитину в дошкільний заклад, уявіть, як зміниться життя і для вас, і для вашої дитини. Не думайте, що він легко і з радістю буде ходити в дитячий садок кожен день, а вечорами буде зустрічати веселий і здоровий. Не варто планувати, що ви відразу зможете працювати в повну силу. На жаль будуть і сльози, і часті хвороби, і постійне «сидіння на лікарняному».

2. Розкажіть дитині, що таке дитячий сад, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб він пішов у сад.

Наприклад: дитячий садок - це красивий будинок, куди мами й тата приводять своїх дітей. Я хочу, щоб ти познайомився і подружився з іншими дітьми і дорослими. В саду все пристосовано для дітей. Там маленькі столики і стільчики, маленькі ліжечка, маленькі шафи, багато цікавих іграшок. Ти зможеш подивитися, доторкнутись, пограти з усім цим. У садку діти їдять, гуляють, грають. Я дуже хочу піти на роботу, мені це цікаво. І я дуже хочу, щоб ти пішов в дитячий садок, щоб тобі теж було цікаво.

Показуйте картинки з книг і журналів, на яких зображені діти в дитячому саду. Складіть маленький оповіданнячко про те, як дітям весело живеться в дитячому саду.

3. Проходячи повз дитячого саду, з радістю нагадуйте дитині, як їй пощастило - скоро він зможе піти сюди. Розповідайте рідним і знайомим в присутності малюка про свою удачу, говорите, що пишаєтеся своєю дитиною, - адже його прийняли в дитячий сад.

4. Подібно розкажіть дитині про режим дитячого садка: що, як і в якій послідовності він буде робити. Чим докладніше буде ваша розповідь і чим частіше ви будете повторювати, тим спокійніше і впевненіше почуватиме себе ваш малюк, коли піде в дитячий сад. Малюків лякає невідомість. Коли дитина бачить, що очікувана подія відбувається так, як і було обіцяно, він відчуває себе впевненіше.

Поступово домашній режим пристосуйте під режим дитячого садка (навіть вихідні дні).

5. Прагніть до того, щоб харчування дитини було раціональне, а не одноманітне (наближайте домашній раціон до раціону дитячого садка).

6. Привчайте дитину бути самостійною. У дитячий сад він повинен прийти з певними навичками.

7. Починайте водити дитину не з того дня, коли мама повинна вийти на роботу, а як мінімум за місяць до цього. Поступово збільшуючи тривалість його перебування в дитячому саду (у перші дні 2-3 години).

8. Поговоріть з дитиною про можливі труднощі, до кого вона може звернутися за допомогою, як він це зробить. Наприклад: «Якщо ти захочеш пити, підійди до вихователя і скажи: «Я хочу пити», і Ольга Петрівна наллє тобі води».

Не створюйте у дитини ілюзій, що все буде виконано на першу вимогу і так, як він хоче. Поясніть, що в групі багато дітей і іноді йому доведеться почекати своєї черги.

9. Приготуйте разом з дитиною «радісну коробку», складаючи туди недорогі речі. Це можуть бути невеликі іграшки, книжки з картинками. Вам буде простіше відправляти дитину до садочка - з іграшкою веселіше йти, і простіше зав'язувати стосунки з іншими дітьми.

10. Навчіть малюка знайомитися з іншими дітьми, звертаючись до них по імені, просити, а не забирати іграшки, пропонувати свої.

11. Придумайте з дитиною прощальні знаки уваги (поцілувати один одного в щічку, обійнятися) і йому буде простіше відпустити вас.

12. Пам'ятайте, що на звикання до дитячого садка може знадобитися до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості і плани.

13. Переконайтеся у власній впевненості, що у вашій родині дитячий садок необхідний. Дитина чудово відчуває, коли батьки сумніваються. Будь-які ваші коливання дитина використовує для того, щоб чинити опір розставання з батьками.

14. Дитина звикне тим швидше, чим з більшою кількістю дітей і дорослих зможе побудувати відносини. Допоможіть дитині в цьому. Познайомтеся з іншими батьками і дітьми. Називайте інших дітей у присутності вашого малюка по іменах. Питайте свого будинку дитини про Льоню, Саші, Сергію. Заохочуйте звернення вашої дитини за допомогою і підтримкою до інших людей у вашій присутності.

15. У присутності дитини уникайте критичних зауважень на адресу дитячого саду і його співробітників. Ніколи не лякайте дитину дитячим садом.

16. У період адаптації емоційно підтримуйте малюка. Тепер ви проводите з ним менше часу. Компенсуйте це якістю спілкування. Частіше обіймайте дитину.

Але якщо ви бачите, що ваша дитина ще не готова до відвідування дитячого садка, а вам необхідно терміново вийти на роботу, найміть няню, попросіть рідних і друзів, які візьмуть активну участь у житті вашої дитини і зуміють підготувати його до дитячого саду. Так ви збережете нервову систему малюка. Підготовлений і спокійна дитина, яка знає як проводять час діти в дитячому саду, сам виявить бажання піти туди через пів року або рік. І в цьому випадку йому буде легше адаптуватися до життя в дитячому саду.