Дитинство - це ранок життя...

Середа, 12.05.2021, 20:16
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту

В якому віці дитина може користуватися Інтернетом?

Діти починають користуватися комп'ютером у юному віці, завдяки чому останнім часом швидкими темпами зростає саме цей сегмент користувачів Інтернету. Багато дітей знайомляться з мережею у школі і, звичайно, прагнуть підключатися до неї і вдома. Проте діти віком до 10 років не мають навичок критичного мислення, а отже, не можуть знаходитися в Інтернеті самі — поруч з ними завжди має бути хтось із дорослих. Прослідкуйте за тим, щоб малеча відвідувала лише визначені вами сайти. Розкажіть, чому в Інтернеті не можна залишати свою персональну інформацію.

Чи можна дозволити дітям мати власну адресу електронної пошти?

Діти молодшого віку повинні користуватися сімейною адресою електронної пошти, а не власною. Коли вони стануть дорослішими, то зможуть мати власну адресу. Проте їхня кореспонденція має залишатися у сімейній папці вхідних повідомлень, завдяки чому ви зможете запитувати у дітей про підозрілі на вигляд повідомлення. Поцікавтесь у свого провайдера інтернет-послуг, які варіанти сімейних облікових записів електронної пошти він пропонує, та розгляньте можливість використання фільтрів електронної пошти, що запобігають надходженню спаму.

Яких правил використання Інтернету в домашніх умовах слід дотримуватися?

Складіть з дітьми угоду про використання Інтернету вдома, яка б включала їхні права та обов'язки. Переконайтеся, що ця угода чітко визначає:

1) куди діти можуть заходити в Інтернеті і що вони там можуть робити;

2) скільки часу вони можуть проводити в Інтернеті;

3) що вони мають робити, коли виникає почуття дискомфорту під час онлайнового спілкування або перегляду веб-сторінок;

4) як захистити персональну інформацію;

5) як слід себе поводити, аби перебування в інтерактивному середовищі було безпечним;

6) що таке етика та відповідальність в Інтернеті;

7) як користуватися чат-кімнатами, групами новин та службами миттєвого обміну повідомленнями.

Для дотримання угоди важливо, щоб діти буди задіяні у її складанні. Роздрукуйте угоду та тримайте її на видному місці поруч із сімейним комп'ютером. Регулярно переглядайте та оновлюйте її, коли діти будуть дорослішати.

З якого віку дитина може користуватися програмами миттєвого обміну повідомленнями

(MSN Messenger, ICQ тощо)?

Незалежно від того, коли діти починають користуватися цими програмами, ваш основний обов'язок — навчити їх дотримуватися правил безпеки, захищати свою конфіденційність, відповідально ставитися до використання технології. Деякі правила використання програм миттєвого обміну повідомленнями:

Не заповнюйте персональний профіль у профілі каталогу членів (бо їх може побачити будь-яка людина, що користується цим сервісом).

Ніколи не розмовляйте в онлайні з тим, хто має незнайому вам адресу електронної пошти або ім'я в програмі миттєвого обміну повідомленнями. Батьки повинні регулярно перевіряти списки контактів дітей, аби переконатися, що вони знайомі з особами, що спілкуються з їхніми дітьми.

Pетельно переглядайте запити на додавання до списку друзів, перш ніж дозволити будь-кому приєднатися до вашого списку. Якщо ви не хочете включати когось до нього, заблокуйте цю можливість.

Ніколи не використовуйте програму миттєвого обміну повідомленнями для розповсюдження чуток, пліток, негативних висловлювань.

Чи можна прочитати миттєві повідомлення, якими обмінювалася дитина?

Деякі програми миттєвого обміну повідомленнями настроєні так, що повідомлення автоматично зберігаються у папці на локальному комп'ютері. Але функцію, яка відповідає за збереження повідомлень, можна взагалі відключити. Тому відвертий діалог з дітьми набагато конструктивніший, ніж шпигування за ними. До того ж не секрет, що вони завжди йдуть на крок попереду дорослих, коли мова заходить про сучасні технології. Ви маєте запровадити відповідні правила, домогтися того, щоб діти дотримувалися їх, та періодично переглядати ці правила із ними.

Як позбавитися спливаючих вікон під час перегляду веб-сторінок?

Найпростіший спосіб позбавитися спливаючих вікон — це застосувати блокувальні програми. Якщо у вас встановлена остання версія системи MS Windows, то браузер Internet Explorer вже обладнаний блокувальником спливаючих вікон.

Чи може у дітей розвиватися інтернет-залежність?

Інтернет є чудовим місцем розваг для молодих людей, особливо якщо у них є труднощі під час спілкування з однолітками. Діти, які гарно володіють комп'ютером, можуть користуватися популярністю в Інтернеті, оскільки зовнішність та атлетичні здібності там не є важливими, і це може допомогти їм набути високої самооцінки. Проте надмірне перебування за комп'ютером може призвести до ізоляції сором'язливих дітей, відволікти їх від інших видів діяльності, таких як виконання домашньої роботи, заняття спортом, сон, спілкування з іншими дітьми. Батьки та вчителі зазвичай не підозрюють про існування цієї проблеми, поки вона не стане актуальною. Це трапляється через те, що дитина приховує, чим вона займається в Інтернеті. До того ж інтернет-залежність ще не всіма визнається. Встановіть правила використання комп'ютера вдома та спробуйте збалансувати їх таким чином, щоб дитина більш активно проводила своє дозвілля. Підключений до Інтернету комп'ютер має знаходитися у загальній зоні, а не в кімнаті дитини. Нарешті, проаналізуйте власну поведінку в Інтернеті. Скільки часу ви там зазвичай перебуваєте? Якщо цілі години, то діти, швидше за все, наслідуватимуть вас.

Що діти повинні знати про комп'ютерні віруси?

Вірус — це зловмисна комп'ютерна програма, яка вражає комп'ютерні файли або жорсткі диски комп'ютерів, а потом самокопіюється. Багато з того, що діти роблять, перебуваючи в Інтернеті, збільшує вразливість комп'ютерів до вірусів. Розповсюдженим засобом поширення вірусів вважаються вкладення електронної пошти, але віруси можуть також завантажуватися під час спільного користування файлами або програмами миттєвого обміну повідомленнями. Переконайтеся, що ваші діти розуміють необхідність дотримання таких правил:

Ніколи не відкривати вкладення електронної пошти, які ви не запитували.

Програму обміну повідомленнями слід сконфігурувати таким чином, щоб не можна було отримувати файли від інших користувачів.

Користуючись програмами спільного доступу до файлів, не завантажувати файли з розширенням ехе.

Не завантажувати програми з Інтернету, не порадившись з батьками.

Ви можете захистити свій комп'ютер, якщо постійно будете використовувати брандмауери та антивірусні програми, періодично скануватимете свій комп'ютер для виявлення шпигунських або інших небажаних програм і одразу ж видалятимете їх.

Мене турбує, як мої діти використовують Інтернет. Чи можу я відстежувати, які сайти вони відвідують?

Існують засоби, які дають змогу відстежувати перебування дітей в глобальній мережі, але майте на увазі, що діти, які добре знаються на комп'ютерах, легко можуть приховати свої інтернет-стежки. Ви досягнете більшого ефекту, якщо матимете чіткі правила використання Інтернету та відкрито спілкуватиметесь зі своїми дітьми. Коли ви знаходитеся в Інтернеті, веб-браузер (наприклад,Microsoft Internet Explorer) збирає інформацію про місця, які ви відвідуєте, та зберігає її на вашому комп'ютері. Браузери зазвичай зберігають історію нещодавно відвіданих сайтів. У вікні Internet Explorer на панелі інструментів Звичайні кнопки є кнопка Журнал. Після клацання на ній відкривається панель з переліком відвідуваних сайтів.Існує багато програм, які дають змогу здійснювати моніторинг різних видів онлайнової діяльності. Наприклад, програма миттєвого обміну повідомленнями пропонує набір батьківських засобів, які дозволяють фільтрувати адреси в Інтернеті, посилають щотижневі звіти, в яких вказується, які сайти відвідували діти, з ким вони спілкувалися та деяку іншу інформацію.

Що робити, якщо дитина стала об'єктом образ в Інтернеті?

Це явище називається кіберхуліганством або ображанням і дуже розповсюджене серед підлітків. Ви можете заборонити всі надходження від особи, яка надсилає повідомлення, що непокоять дитину, скориставшись функцією блокування, передбаченою у більшості програм обміну електронною поштою та миттєвими повідомленнями. Крім того, ви повинні зберегти повідомлення образливого змісту та направити їх своєму провайдеру послуг електронної пошти. Більшість провайдерів впроваджують відповідні політики, які дозволяють їм обмежувати певних користувачів і забороняють турбувати інших. Діти можуть стати об'єктом образ або кіберхуліганства також під час онлайнових відеоігр. Щоб дізнатися більше про те, як відеоігри зробити більш безпечними для своїх дітей, прочитайте сторінку «10 підказок про те, як поводитися з кіберхуліганами та образниками», що міститься за адресою http://www.microsoft.com/Ukraine/athome/security/children/griefers.mspx/

Чи завжди спрацьовують програми фільтрації?

Інструменти фільтрації можуть використовуватися як додаткові, а не основні засоби батьківського контролю. Звичайно, фільтри та блокувальники дуже корисні, проте вони не завжди здатні запобігти надходженню небажаної інформації. Більш того, досить часто вони навіть блокують надходження де-яких матеріалів, які потрібні дітям для шкільних занять. Отже, не слід повністю покладатися на фільтри. Допомагайте дітям виробляти безпечну та відповідальну поведінку в Інтернеті.