Дитинство - це ранок життя...

Середа, 12.05.2021, 18:43
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту

Чому дитина може не усвідомлено брехати?

     Малюк може обманювати з багатьох причин: коли він чогось боїться (наприклад, що його почнуть лаяти), або коли прагне роздобути що-небудь. Але найбільше батьків лякає такий вид дитячої брехні, як «просто так» - коли малюк бреше не усвідомлюють, не маючи для цього конкретного мотиву. Опинившись хоч раз в подібній ситуації навіть сам малюк не може потім пояснити свої дії - чому він сказав дорослим «так» замість «ні». Дитячі психологи виділяють декілька найбільш поширених причин неусвідомленої дитячої брехні, які можуть прояснити батькам дії їхньої дитини.

     «Само вилетіло»

     Брехня такого типу є абсолютною нешкідливою, так як у дитини немає ніякого злого умислу, явною вигоди та інших нехороших мотивів. Отже, ця дія не прищеплює малюкові звичку говорити неправду оточуючим. У більшості випадків саме цей тип брехні у батьків викликає найсерйозніші побоювання - їх турбує безглуздість вчинку малюка. У тому випадку, коли він бреше по справі, дорослим легше зрозуміти це, обговорити і вирішити, як впоратися з проблемою, але коли відсутній мотив - то це вже свідчить про особливості характеру дитини, що не можна змінити. Наприклад, одні діти люблять часто сміятися над чимось, інші воліють багато часу бувати на самоті, ну а треті - трохи прибріхувати від випадку до випадку.

     Брехня «заради емоцій»

     Дитина з потрясінням і якимсь захопленням вперше сприймає те, що має можливість говорити неправду оточуючим. Раніше малюк вважав, що батьки завжди бачать і знають про нього все - що він робить, що з ним відбувається та інше. У реальності виявляється не так - він може зробити що-небудь і приховати це від мами і тата, і ніхто про це не дізнається взагалі. Звичайно, варто враховувати вік малюка - зазвичай про брехню він дізнається в 2 роки, але тоді немає особливих потреб обманювати батьків. Єдине, для чого він може використовувати брехня - «пограти» таким чином з мамою і татом, наприклад, налякавши їх чимось, а потім заспокоїти і сказати, що це була неправда. Боротися з такою звичкою у крихти необхідно відразу, як тільки він почав це робити, головне - не вселяти йому почуття провини або страху. Слід кожен раз говорити йому, що подібні жарти неприємні батькам, і з часом малюк сам навчитися жартувати більш тонко.

     Брехня, як «метод спілкування з чужими людьми»

     Один з етапів соціального розвитку дитини - освоєння навику брехати при спілкуванні з чужими людьми. Малюк поступово вчиться не тільки ділити оточуючих на «чужих» і «своїх», а й розуміє особливості спілкування з різними категоріями людей. Загалом, п'яти-шести річна дитина вже поводиться як доросла людина, так як мало хто взагалі не обманює незнайомих і чужих людей. Всі зазвичай щось не договорюють, так як не прагнуть ділитися з усіма особистою інформацією. Характерна особливість дорослої людини в тому, що вона вміє відводити розмову в потрібному напрямку або перевести все на жарт. Дитина, у свою чергу, ще не знайома з такою кількістю мовних прийомів, тому змушена просто брехати у відповідь. За таку поведінку малюка не варто критикувати, так як він усього лише вчиться вибудовувати власні кордони у спілкуванні з оточуючими.