Дитинство - це ранок життя...

Вівторок, 02.06.2020, 11:38
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Адміністрація дошкільного закладу здійснює планування на п’ять років курсової перепідготовки педагогів. Практикуються звіти вихователів про проходження курсової перепідготовки на педгодинах. Протягом 2016-2017 навчального року атестувалось 4 педагогічних працівника. Плідна праця педагогів над  вирішенням пріоритетних завдань позитивно вплинула на результати атестації:

 • Присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» практичному психологу Кантур Аліні Сергіївні.
 • Вважати такими, що відповідають займаній посаді та  раніше присвоєному 9 тарифному розряду Чміль Людмилу Костянтинівну - вихователя.
 • Вважати такими, що відповідають займаній посаді та  раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої категорії» Кузьменко Світлану Миколаївну – вихователя.
 • Встановити відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» Недільченко Олени Миколаївни – вихователя ДНЗ № 28, Центру С.Ф.Русової.

Для підвищення теоретичного рівня і фахової підготовки  1 педагог в поточному навчальному році пройшов  курси підвищення кваліфікації при ЧОІППО  на базі м. Чернігів. До кінця 2017 року ще 3 педагоги згідно графіка підвищать свою кваліфікацію на даних курсах.

Протягом року систематично забезпечувалась участь педагогів у методичних об’єднаннях та семінарах-практикумах для педагогів дошкільних навчальних закладів згідно з планом роботи ММЦ. Цього року ми ділилися досвідом роботи аж 4 рази, найбільше серед закладів міста, що підтверджує статус закладу, як заклад   нового типу.

Так, в квітні 2017 року на базі нашого ДНЗ пройшло ММО вихователів груп раннього віку. Колеги з інших садків переглянули практичну роботу з дітьми «Особистісний розвиток дитини раннього віку засобами народознавства». Вихователь Козуб Л.Б.

В листопаді 2016 року на педагогічна вітальню «Національно-патріотичне виховання у сучасному дитячому садку» завітали вихователі середніх груп ДНЗ міста. Вихователі Маринченко Т.В., Ковтун Н.М. представили освітньо-виховну діяльність «День народження хлібчика».

Методичний калейдоскоп з досвіду роботи групи фізкультурно-оздоровчого спрямування «Рух – це життя» з практичним переглядом роботи групи фізкультурно-оздоровчого спрямування пройшов в листопаді 2016 року. У співпраці керівника закладу Недільченко О.М., інструктора з фізкультури Вєсєлової І.М., вихователя Ковтун Н.М. присутні ознайомилися з системою роботи даної групи.

Всі  форми роботи з дітьми проведені на високому методичному рівні, з використанням інноваційних технологій та ІКТ.

На нараду завідуючих в березні 2017 року виносилось питання «Про психологічний супровід процесу соціалізації дитини в ДНЗ». Робота практичного психолога Кантур А.С., методичне та розвивальне забезпечення кабінету  були схвалені, як найкращий психологічний супровід серед ДНЗ міста.

Розпочинаючи роботу над новою методичною темою «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі» вихователі Діденко Г.О., Кузьменко С.М. представили на міський огляд-конкурс на кращий проект «Спадщина» у дошкільних навчальних закладах міста свою творчу роботу «Україна – наша Батьківщина» за яким весь колектив буде працювати 5 років.

Для здійснення профільного навчання, збереження і зміцнення здоров’я дітей в дошкільному закладі працювали: профільна група фізкультурно-оздоровчого спрямування «Здоров’я дітей в наших руках», гуртки «Гімнасточка»,  гурток по профілактиці та корекції плоскостопості «Малятко-здоров’ятко»; для роботи з обдарованими дітьми гурток «Співаночки» та «Оживай, казко!».

Форми методичної роботи постійно доповнюються та змінюються завдяки новинкам періодичних видань: «Дошкільне виховання», «Дитячий садок», «Вихователь-методист», підписка яких здійснюється за кошти педагогів.

Протягом двох років успішно проходить така форма робота з педагогами як «Дошкільний інтернет». Позитивним фактором виступає можливість не тільки прочитати, а й переглянути різноманітні форми роботи педагогів інших міст, областей, держав.

Наш заклад являється навчальною базою для проходження педагогічної практики  студентами Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка Ефективною виявила така форма роботи, як години спілкування зі студентами та педагогами «Ви нам, а ми нам», яка проходить у дружньому колі теоретиків і практиків.

Розуміючи  важливість зміцнення і розширення зв'язків та форм співробітництва освітян різних регіонів України у розвитку національної системи освіти згідно договору продовжуємо співпрацю з ШДС імені Софії Русової м. Київ та з Ріпкинською гімназією, ДНЗ №4 «Сонечко», м. Трускавця та Олешнянської ЗОШ I-III ст.. ім..С.Ф.Русової.

Цей рік став початком нової форми роботи освітян-русівців.

18 січня 2017 року Громадська організація  «Асоціація освітян імені Софії Федорівни Русової» була зареєстрована в Головному територіальному управлінні юстиції та внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб-підприємців та громадських формувань.         

Головною метою  Громадської організації є об’єднання навчальних закладів та координація їх діяльності на розбудову національної системи освіти в Україні на основі впровадження в практику роботи педагогічних ідей С.Ф.Русової, сприяння громадсько-державному управлінню освітою.

Співорганізатором Громадської організації є завідувач ДНЗ №28 Центру С.Ф.Русової Недільченко О.М.

Педагогічні працівники дошкільного навчального закладу №28 Центру С.Ф.Русової  на чолі з завідувачем Недільченко О.М. 17 лютого 2017 року  прийняли участь у першому засіданні Громадської організації  «Асоціація освітян імені Софії Федорівни Русової», яке пройшло в «Центрі педагогічної спадщини С.Ф.Русової» Ріпкинської гімназії. Всім членам асоціації урочисто було вручено Посвідчення. Учасники засідання висловили свої думки щодо роботи Асоціації, спланували роботу на рік.

Адміністрація тримала на контролі і такі питання:

 • рівень розвитку культурно – гігієнічних навичок;
 • планування роботи вихователів, готовність до робочого дня;
 • виконання вимог охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки;
 • стан захворюваності;
 • дотримання вимог охорони дитинства, санітарно-гігієнічних вимог, режиму дня;
 • забезпечення організації харчування;
 • плата за дитячий садок, надання соціальної підтримки дітям з  малозабезпечених сімей;
 • моральне та матеріальне стимулювання педагогічних працівників,
 • організація їх відпочинку та оздоровлення.

Приділяємо багато уваги творчому, емоційному збагаченні працівників закладу. Так, проведений літературно-музичний вечір «Мелодії Осені»  дав можливість побачити красу в кожному творчому прояві: пісні, колективній роботі, віршах тощо.

В дошкільному закладі створені умови для короткотривалого перебування дітей в садочку з одно чи дворазовим харчуванням (з відповідно меншою платою) - 38 дітей.

Харчування дітей в дошкільному закладі здійснювалося комунальним підприємством  Прилуцької міської ради   комбінатом шкільного  харчування  «Шкільний». У дошкільному навчальному закладі організовано 3-х разовий режим харчування. Усього харчувалося  138  дітей  дошкільного віку.

Для організації харчування харчоблок  забезпечений в достатній кількості посудом,  інвентарем, обладнанням, кваліфікованими кадрами. В усі групи закуплено новий посуд для дітей.

Примірне двотижневе меню складається на осінньо-зимовий, весняно-літній періоди технологом комбінату «Шкільний» та погоджується з головним лікарем СЕС міста, начальником управління освіти. Шеф-кухар та медична сестра щодня складали меню для дітей віком до 3-х та 6-ти років. З боку адміністрації та медичного персоналу здійснювався   контроль за дотриманням правил організації харчування, наявністю сертифікатів якості,  постачанням продуктів харчування, приготуванням страв, реалізацією готових продуктів тощо. Наказом по ДНЗ призначена відповідальна особа за організацію харчування і зняття проб.

Плата за харчування дітей з 01.03.2015р. відповідно змін до п.5 ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту» щодо збільшення плати для батьків за харчування дітей в ДНЗ,  змінилася і становила 60% з боку батьків дитини та 40% - міського бюджету. Адміністрація  закладу, вихователі груп  тримали на контролі вчасність внесення плати батьками. Заборгованості по бухгалтерії немає.

Девіз нашого закладу з організації харчування - здорове харчування. Діти споживають варені, печені, тушковані страви. Технологом надана консультація щодо урізноманітнення страв.

Медична сестра Талавіра Л.П.   вчасно, за 30 хвилин до видачі їжі на групи, знімала пробу готових страв та робила запис про результати зняття кожної проби у Журналі бракеражу готової продукції.

Кухар-бригадир Лобович О.В.  у присутності сестри медичної  своєчасно відбирала добові проби в об’ємі порції для дітей молодшої вікової групи.

Продукти харчування в дошкільний заклад доставлялися централізовано комбінатом «Шкільний» з відповідними супровідними документами та згідно заявки. Контроль за якістю і термінами зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини, яка надходить до закладу, здійснювався медичною сестрою систематично, про що свідчать відповідні записи в Журналі бракеражу сирої продукції.

У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснювалась відповідно до графіка видачі їжі, як на оздоровчий період так і на  навчальний рік. Помічники вихователів дотримувались санітарних правил при отриманні їжі з харчоблоку: їжу отримували у промаркованому посуді з кришками, у спецодязі.

Працівники харчоблоку готували смачні страви відповідно до картотеки страв, меню-розкладу, дотримуючись технологій приготування страв. Закладка продуктів у котел здійснювалась у присутності медичного працівника.

Аналіз виконання норм харчування за  2016 року  показав, що у цілому харчування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснювалось наближено до норм, було раціональним, збалансованим, різноманітним.

За відсутності коштів  С – вітамінізація третіх блюд відсутня.

Відповідно до розподілу функціональних обов’язків документацію з організації харчування ведуть сестра медична, кухар. 

Вихователі та помічники вихователів дошкільного навчального закладу брали активну участь в організації харчування дітей, формували  у них культури харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму. Дітей привчали сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовим приладдям (столовою, чайною, десертною ложками, виделкою, ножем). Дітей середньої та старшої груп навчали чергувати: сервірувати столи, збирати використаний посуд, використовувати санітарний одяг.

Упродовж  року працівники  санітарно-епідеміологічної служби здійснювали контроль за організацією харчування дітей у дошкільному навчальному закладі. За наслідками перевірок Держспоживслужби   порушень в роботі харчоблоку не зафіксовано.

Протягом року діти отримували дієтичне харчування за наявності довідки від лікаря із зазначенням діагнозу, терміну перебування на дієті, номера дієти.

Для поінформованості батьків  вивішувалося меню на два дні.

Всіма працівниками закладу дотримувалися права дитини згідно Конвенції ООН. Здійснювався медичний огляд дітей, як медичною сестрою, так і лікарем-педіатром  Радченко В.В. Під контролем медсестри перебування дітей на вулиці в головних уборах, дотримання питного режиму.

Спілкування в закладі проходить українською мовою. Всім дітям надавалося право на отримання освітніх послуг, на відпочинок, дозвілля та розвиток творчих здібностей.

Протягом цього навчального року в закладі виховувалися діти з особливими потребами та соціально-незахищених категорій, діти з багатодітних сімей.

Робота дошкільного закладу висвітлювалась  в ЗМІ. Творчі доробки працівників надруковані з фахових виданнях.

Робота всього колективу була спрямована на створення безпечних, належних, відповідних умов перебування і навчання дітей дошкільного віку, підготовки їх до дорослого життя-життя в сучасному світі.

Всі проведені заходи та форми роботи, як з дітьми так і з педагогами, повністю розкрили та сприяли виконанню поставлених завдань.

Аналізуючи роботу закладу, слід звернути увагу на плануванні заходів щодо реалізації ІІ етапу  науково-методичної теми управління освіти Прилуцької міської ради «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі»;  на створенні креативного мовленнєвого середовища в дошкільному навчальному закладі з використанням новітніх технологій та  спільній в роботі дитячого садка і сім’ї в організації трудової діяльності дітей як основного чинника формування громадянина.