Дитинство - це ранок життя...

П`ятниця, 24.05.2019, 23:18
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту

В травні українці святкують Всесвітній День вишиванки. І наш садочок не виключення. Усі діти і колектив садочка вдягнені у національний одяг своєї країни. На святі співали віночок українських пісень, розповідали вірші про рідну Україну.

Неоціненні знання діти отримують під час практичного відпрацювання дій у надзвичайних ситуаціях, що проходить в рамках Тижня знань з безпеки життєдіяльності. Згідно наказів управління освіти щодо проведення в навчальних закладах Тижня знань безпеки, адміністрацією були видані відповідні накази по закладу. Інформація про результати їх проведення була вчасно подана в управління освіти. В рамках проведення Тижнів безпеки дитини були проведені різноманітні форми організації дитячого і педагогічного колективу, використовувались різноманітні наочні, дидактичні посібники та роздатковий матеріали. Цього року було проведено об'єктові тренування на тему: «Евакуація з елементами пожежогасіння» а також комплексних об'єктових тренувань на тему: «Дії керівного складу, працюючих та дітей у разі виникнення НС».

Долучилися до проведення Дня спільних дій в інтересах дітей. 20.11.2017 року практичним психологом Дзюбою І.С. було проведено інформаційно-просвітницький захід у старших групах №1 та №2 "Права дитини-права людини" та оформлено виставку дитячих малюнків "Щасливе дитинство".

Всіма працівниками закладу дотримувалися права дитини згідно Конвенції ООН. Всім дітям надавалося право на отримання освітніх послуг, на відпочинок, дозвілля та розвиток творчих здібностей.

Цього року дуже відповідальною була робота по організації і проведенні міської спартакіади дітей дошкільного віку. Наш колектив готував сценарій свята, обладнання, музичний супровід. Презентований ігровий сюжет “Цирк” надзвичайно сподобався дітлахам. Він був реалізований у співпраці з цирковою студією “Удай” ЦТДЮ та театром світла та вогню “Агній”. Ефектні виступи артистів прикрасили свято дитинства.

Діти показали гарні результати і отримали масу задоволення і звичайно медалі.

На колегію управління освіти у квітні 2018 року виносилось питання “Про стан реалізації завдань освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» шляхом використання інноваційних технологій у роботі з дітьми раннього віку в ДНЗ №№ 28,29”. Вихователі І молодших груп №№1, 2 презентували свою роботу з дітьми. Аналіз календарного планування вихователів груп раннього віку показав систематичне використання інноваційних технологій у різних видах дитячої діяльності, а саме: ідеї С.Ф. Русової, гудзикотерапія, пісочна анімація, нетрадиційні техніки малювання, тістопластика, кольоротерапія тощо. Не зважаючи на те, що діти раннього віку є найменшими вихованцями закладу, третя частина яких рік назад майже не розмовляла, результат вивчення питання показав належний рівень оволодіння дітьми віком від 2 до 3 років програмовими завданнями освітньої програми «ДИТИНА», а використання інноваційних технологій, в основу яких покладено основний вид дитячої діяльності – гру, дозволив оптимізувати освітній процес, зробити його більш цікавим, змістовним, різноманітним, а отже і результативним.

Для здійснення профільного навчання, збереження і зміцнення здоров’я дітей в дошкільному закладі працювали: профільна група фізкультурно – оздоровчого спрямування „Здоров’я дітей в наших руках ”, гуртки “Гімнасточка”, гурток по профілактиці та корекції плоскостопості „Малятко – здоров’ятко; для роботи з обдарованими дітьми гурток „Барвінчата" та “Оживай, казко!”.

Наш заклад являється навчальною базою для проходження педагогічної практики студентами Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка. Ефективною виявилася така форма роботи, як години спілкування зі студентами та педагогами «Ви нам, а ми нам», яка проходить у дружньому колі теоретиків і практиків. Викладач зазначеного коледжу Юрій Віталійович Скиба разом із студентами презентував свої авторські пісні для дітей. Діти із задоволенням розучували їх. Свою майстерність, творчість майбутні вихователі показали і під час новорічних розваг.

Дієвою робочою формою спілкування як з педагогами, так і з обслуговуючим персоналом, є наради при директору, на яких вирішуються всі нагальні поточні справи, виносяться ухвалення з обов’язковим контролем їх виконання.
На нарадах піднімалися такі питання:

  • рівень розвитку культурно – гігієнічних навичок;

  • планування роботи вихователів, готовність до робочого дня;

  • виконання вимог охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки;

  • стан захворюваності;

  • дотримання вимог охорони дитинства, санітарно – гігієнічних вимог,

режиму дня;

  • забезпечення організації харчування;

  • плата за дитячий садок, надання соціальної підтримки дітям з

малозабезпечених сімей;

  • моральне та матеріальне стимулювання педагогічних працівників,

організація їх відпочинку та оздоровлення.

Харчування дітей в дошкільному закладі здійснювалося комунальним підприємством Прилуцької міської ради комбінатом шкільного харчування «Шкільний». У дошкільному навчальному закладі організовано 3-х разовий режим харчування. Усього харчувалося 138 дітей дошкільного віку.

Для організації харчування харчоблок забезпечений в достатній кількості посудом, інвентарем, обладнанням, кваліфікованими кадрами. В усі групи закуплено новий посуд для дітей.

Примірне двотижневе меню складається на осінньо-зимовий, весняно-літній періоди технологом комбінату «Шкільний». Шеф-кухар та медична сестра щодня складали меню для дітей віком до 3-х та 6-ти років. З боку адміністрації та медичного персоналу здійснювався контроль за дотриманням правил організації харчування, наявністю сертифікатів якості, постачанням продуктів харчування, приготуванням страв, реалізацією готових продуктів тощо. Наказом по ДНЗ призначена відповідальна особа за організацію харчування і зняття проб.

Плата за харчування дітей становила 60% з боку батьків дитини та 40% - міського бюджету. З 28.02.2018р. діти до 3 років харувалися на 30.00грн.- 18.00грн. батьківська плата; діти до 6 років — на 40грн. - 24грн. батьківська плата. В оздоровчий період плата збільшується на 10 % і становить: до 3 років 33.00грн. - 19.80грн. батьківська плата і до 6 років 44.00грн. - батьківська плата — 26.40грн. Діти отримують свіжі огірки, помідори, капусту, ягоди, фрукти, соки, компоти, солодощі. Адміністрація закладу, вихователі груп тримали на контролі вчасність внесення плати батьками. Заборгованості по бухгалтерії немає.

Девіз нашого закладу з організації харчування - здорове харчування. Діти споживають варені, печені, тушковані страви. Технологом надана консультація щодо урізноманітнення страв.

Медична сестра Талавіра Л.П. вчасно, за 30 хвилин до видачі їжі на групи, знімала пробу готових страв та робила запис про результати зняття кожної проби у Журналі бракеражу готової продукції.

Кухар-бригадир Лобович О.В. у присутності сестри медичної своєчасно відбирала добові проби в об’ємі порції для дітей молодшої вікової групи.

Продукти харчування в дошкільний заклад доставлялися централізовано комбінатом „Шкільний” з відповідними супровідними документами та згідно заявки. Контроль за якістю і термінами зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини, яка надходить до закладу, здійснювався медичною сестрою систематично, про що свідчать відповідні записи в Журналі бракеражу сирої продукції.

У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснювалась відповідно до графіка видачі їжі, як на оздоровчий період так і на навчальний рік. Помічники вихователів дотримувались санітарних правил при отриманні їжі з харчоблоку: їжу отримували у промаркованому посуді з кришками, у спецодязі.

Працівники харчоблоку готували смачні страви відповідно до картотеки страв, меню-розкладу, дотримуючись технологій приготування страв. Закладка продуктів у котел здійснювалась у присутності медичного працівника.

Аналіз виконання норм харчування за 2017 року показав, що у цілому харчування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснювалось наближено до норм, було раціональним, збалансованим, різноманітним.

За відсутності коштів С - вітамінізація третіх блюд відсутня.

Відповідно до розподілу функціональних обов’язків документацію з організації харчування ведуть сестра медична, кухар.

Вихователі та помічники вихователів дошкільного навчального закладу брали активну участь в організації харчування дітей, формували у них культури харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму. Дітей привчали сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовим приладдям (столовою, чайною, десертною ложками, виделкою, ножем). Дітей середньої та старшої груп навчали чергувати: сервірувати столи, збирати використаний посуд, використовувати санітарний одяг.

Протягом року діти отримували дієтичне харчування за наявності довідки від лікаря із зазначенням діагнозу, терміну перебування на дієті, номера дієти. Для поінформованості батьків вивішувалося меню на два дні.

Медичний огляд дітей здійснювався, як медичною сестрою, так і лікарем — педіатром Радченко В.В. Під контролем медсестри перебування дітей на вулиці в головних уборах, дотримання питного режиму.

Для організації дозвілля дітей проводяться різноманітні розваги, малювання на асфальті та створюються належні умови. Для всіх дітей в закладі є джамп, басейн, взимку була нагорнута гірка для катання на санчатах.

Робота всього колективу спрямована на створення безпечних, належних, відповідних умов перебування і навчання дітей дошкільного віку, підготовки їх до дорослого життя-життя в сучасному світі.

Не залишає осторонь адміністрація та ПК і дозвілля колективу. Взимку було організовано катання з гірки, святкування Нового року, 8 Березня. Колектив дошкільного навчального закладу та всі небайдужі батьки дітей долучилися до збору коштів, а це близько 1430грн. які були перераховані на лікування тяжкохворій Даші Сараненко; 500 грн. допомоги зібрали Кравченко Каті. Хвороба дівчаток не залишилася поза увагою. Надали допомогу працівникам тепловодопостачання, які працювали на пориві колектора. На зібрані кошти ми закупили печиво, чай і пригостили їх від імені вдячних прилучан.

Хочу подякувати своєму колективу за те, що навчальний рік пройшов цікаво, продуктивно, насичено, незабутньо.

  1. Для створення оптимальних умов перебування дітей в дошкільному закладі матерільно-технічна база постійно удосконалюється і модернізується. Матеріальне забезпечення закладу продовжує поліпшуватись зусиллями колективу, батьків, спонсорів та міської ради.

В першу чергу хочу щиро подякувати батькам за розуміння і допомогу. Хочу запевнити, що це не шикування, а необхідність виживання в сучасних економічних умовах.

Згідно рішення педагогічної ради з вересня 2013 року за кожною віковою групою закріплене приміщення та ігровий майданчик. В кожній групі з’явилися господиня – вихователі та господар – батьки. Хочеться зазначити, що рішення дало значні позитивні зміни. Розуміючи, що діти до самої школи проживатимуть в своїй групі, батьки з турботою ставляться до її облаштування, створення розвивального середовища. В них виявляються бажання перефарбувати, поновити, закупити. Вони творять для своїх дітей. Маю надію, що повернуться і змінять свою думку ті батьки, які вважають що це обов’язок держави. Ми всі знаємо що так повинно бути, але любимо своїх дітей і розуміємо: якщо не ми, то ніхто. Кожна сім’я може бути корисною і не тільки коштами. Садочок ніколи не відмовлявся від допомоги. Є батьки які прийшли і встановили сантехніку, зібрали столи, послали леноліум, прибрали після ремонтних робіт – руки і добре серце творять чудеса.

Із міського бюджету у 2017 році на господарські потреби було виділено 50 тис.грн., за які покращилося становище кожного навчального закладу. Цього року для підготовки закладу до оздоровчого періоду прийняли участь в програмі Сергія Коровченка по благоустрою території «Оновлення». ГО було завезено фарбу, дошку, пензлі, цемент, вапно. Силами батьків та працівників було зроблено відповідні роботи.

Я як керівник зі свого боку гарантую збереження матеріальних цінностей, їх розумне та бережне застосування.

Адміністрація закладу завжди уважна, коректна та дійова до зауважень та пропозицій батьків, представників інших органів громадського самоврядування, відкрита для співпраці.

Як керівник та педагог маю схвальні листи - відгуки від колег-дошкільників та голови ГО “Асоціація освітян імені Софії Русової” Н.М.Корж, в яких характеризуюсь цілеспрамованим, творчим, керівником-партнером, яка вміє підтримати усі творчі починання колег-партнерів, ініціатором багатьох справ.

В житті дотримуюсь активної життєвої позиції. В складі ансамблю народного танцю «Прилучанка» приймаю участь у міських заходах: святкових концертах, звітах, фестивалях, ярмарках тощо. /Там де треба виконавська дисципліна, серйозність/. По мірі можливості намагаюся допомагати хворим дітям. Вирішила, що деяку суму я можу перераховувати на доброчинність.

2017-2018 навчальний рік закінчився. За літо допрацюємо і звичайно відпочинемо, щоб в новому році вирішити ті проблеми, які, на жаль, існують в дошкільному закладі, щоб дошкільний заклад був тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити.