Дитинство - це ранок життя...

Субота, 08.08.2020, 17:00
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту

З метою всебічного розвитку вихованців здійснювалось вивчення виконання програми з розділів:

- стан навчально- виховної роботи з патріотичного виховання з використанням усної народної творчості в освітньому процесі за ідеями С.Ф.Русової.

- шляхи активізації  ігрової діяльності дітей дошкільного віку через введення вправ спортивного характеру.

- організація життєдіяльності дітей 6 року життя.

- сформованість екологічної культури в дітей дошкільного віку по ознайомленню з природою рідного краю.

Для ефективності педагогічного процесу протягом року були проведені різні форми роботи з педагогами:

 - Семінар-практикум «Підготовка педагогів до інноваційної діяльності», з метою підвищувати рівень психолого-педагогічної культури, розвивати професійну та творчий потенціал особистості педагогів.

- Методичний турнір «Виховання любові до рідної мови через народні традиції»- стимулював прагнення педагогів поглибити свої знання з української мови шляхом самоосвіти, сприяв розкриттю професійних вмінь і творчого потенціалу кожного педагога.

- Майстер-клас «Патріотична косичка» об’єднав батьків і дітей до захоплення красою того, що бачить дитина перед собою, чим вона милується, в що вкладає частинку своєї душі, а цим самим виховується в дітей любов до Батьківщини.

- Коучинг для педагогів «Пошук умов для формування свідомих патріотів у дошкільному закладі»-сприяв розширенню уявлення про розмаїття напрямів діяльності з національно-патріотичного виховання, вміння діяти у команді.

- Дошкільний «Інтернет», така форма роботи з педагогами вжилася в дошкільному закладі. (відстеження педагогами новинок психолого-педагогічної, методичної літератури, дидактичного матеріалу з подальшою звітністю на педагогічних годинах та вмінні запроваджувати новинки в практику своєї роботи). Позитивним фактором виступає можливість не тільки прочитати, а й переглянути різноманітні форми роботи педагогів інших міст, областей, держав.

          Традиційно в закладі проводиться місячник педагогічної майстерності до дня народження С.Ф.Русової. Відкритий перегляд роботи вихователів сприяє виявленню творчих педагогів та формування загальної спрямованості колективу на творчу діяльність. В цьому році всі заходи були проведені по здійсненню завдань патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

Проаналізувавши відкриті заходи переконалися, що проведені вони на високому рівні. Завдяки проведенню таких заходів педагоги змогли підвищити свою професійну майстерність. Це і є результати, яких вони досягли у вихованні та розвитку дітей.

Для обдарованих дітей в дошкільному закладі працювали гуртки:

«Барвинчата», «Малятко- здоров’ятко», «Сію через казку добро і ласку», «Гімнасточка».

Цікавою формою роботи з дітьми та педагогами є участь у проведенні акцій.

Протягом року були проведені акції:

-«День довкілля» -педагоги, батьки, діти прибирали територію закладу;

-«Оточити людей похилого віку увагою та турботою»

-«Наша допомога птахам»-завдяки заходам у межах цієї акції батьки активно включились до виготовлення годівничок.

-«Збережемо природну екосистему»-утилізація батарейок, новий старий папір, пластиковий бум. 

Двічі на рік приймали участь у акції « Допоможемо військовим АТО».

 

          Вихователі  груп та музичний керівник підготували та провели фізкультурно-музичні свята та розваги: «День дошкільника», «Козацькі розваги», «Святий Миколай, до діток завітай» «Стрітення» та тематичні свята.

Дуже відповідально, заздалегідь готувалися до свят як дорослі, так і діти: усі виважено підходять до вибору костюма, готували атрибути, прикрашали групи та майданчики. Педагоги та працівники підготували програму святкового дня, створили разом з батьками святкову атмосферу, провели  – спортивні розваги, веселі ігри, конкурси для малюків.  Свято  підготовлене разом - педагоги, батьки, діти - виховує любов, повагу, гордість за свій дошкільний заклад, його педагогів, всіх працівників, а також забезпечує тісний взаємозв’язок батьків, дітей, педагогів у вихованні підростаючого покоління.

Педагоги закладу постійно брали участь у роботі методичних заходів різного рівня. Методичну роботу спрямували на досягнення стійкої мотивації педагогів, на зростання професійної майстерності, на мобільність колективу щодо впровадження ідей нововведень.

Всі педагогічні працівники приділяли належну увагу самоосвіті, опрацьовуючи новинки методичної літератури, публікації періодичних видань тощо.

Робота в умовах карантину дала можливість перевірити обізнаність, уміння і навички педагогічних працівників працювати онлайн.

Так цього року за допомогою Вайбер зв’язку проходили:

 • засідання педагогічної ради “Шляхи активізації ігрової діяльності дошкільників через введення вправ спортивного характеру та нових ігор”. Презентація авторських ігор з елементами спорту та вдосконалення рухових вмінь та навичок.
 • засідання атестаційної комісії 06.04.2020р.
 • інформування  щодо нових документів у сфері освіти.
 • семінар щодо навчання цифровій грамотності “Дія. Цифрова освіта”

/https://osvita.diia.gov.ua/.

Працюючи в інтернет мережі, педагоги наповнювали різноманітним матеріалом “Блог вихователів ЗДО №28 центру С.Ф.Русової” в Фейсбук. Матеріали були спрямовані на допомогу батькам. Змістовними були:

 • поради, індивідуальні консультації
 • Майстер-клас гри « У пошуках цікавого», Майстер-клас досліду «Вулкан»
 • Челенджи на тему "Креативний карантин", «Мій день на карантині».
 • Відео-привітання з днем народження
 •  фотогалереї: «Дитинство—найкраща пора» ( фотографії дітей та батьків); День Землі, Малі помічники; Творчі долоньки тощо.
 • Фото конкурс: «Мої домашні улюбленці»Онлайн-конкурс на тему: «Моя країна Україна». (вірші, україн.пісні, малюнки, аплікація, ліплення, таночки та інше)

(за активну участь цифрові емблеми всім учасникам)

 • Відео-презентація: «Моя сім’я, моя родина—це єдина Україна»

До Міжнародного дня сім’ї 15 травня.

 • створення свого  ютуб-каналу під назвою: Кузьменко Світлана.

Запропонованим роликом поділилися в групі “Вихователі України”.

 • Флешмоби "Малюнки нетрадиційною технікою",  “До дня джинсу”.

Для підтримки рейтингу дошкільного закладу вся діяльність висвітлювалась на сайті закладу та сторінці в Інстаграм, а також колектив приймав активну участь в загальноміських заходах.

      

Методична робота в ДНЗ №28 центрі С.Ф.Русової  протягом 2019-2020 навчального року була  спрямована на підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, розвиток творчого потенціалу та формування інноваційної компетентності кожного педагога, а відтак – на досягнення позитивних результатів у вихованні, розвитку та навчанні дітей, оптимізації освітнього процесу.

       В роботу педагогічного колективу впроваджувалися масові, групові та індивідуальні форми методичної роботи.  Вихователі користувалися сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», "Джміль". Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахової майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди.

       Протягом року систематично забезпечувалась участь педагогів у методичних об’єднаннях, семінарах, семінарах-практикумах для педагогів дошкільних навчальних закладів згідно з планом роботи ММЦ.

       На педагогічних читаннях “Софії мудрої слова”, що символічно проходять в лютому, бо саме він є ключовим у життєвій долі видатної просвітительки, за ідеями якої зараз стараються працювати освітяни України і працюємо ми, всі присутні переглянули  фільм «Софія Русова», зачитали тези з її  праць, вручено посвідчення члена «Асоціації освітян імені Софії Русової»

       Розуміючи  важливість зміцнення і розширення зв'язків та форм співробітництва освітян різних регіонів України у розвитку національної системи освіти згідно договору продовжуємо співпрацю з ШДС імені Софії Русової м. Київ та з Ріпкинською гімназією, ДНЗ №4 «Сонечко», м. Трускавця та Олешнянської ЗОШ I-III ст.  ім. С.Ф.Русової.

Четвертий  рік освітяни-русівці працюють  як Громадська організація  «Асоціація освітян імені Софії Федорівни Русової», яка була організована 18 січня 2017 року, головною метою якої є об’єднання навчальних закладів та координація їх діяльності на розбудову національної системи освіти в Україні на основі впровадження в практику роботи педагогічних ідей С.Ф.Русової, сприяння громадсько-державному управлінню освітою.

       Співорганізатором Громадської організації є директор ДНЗ №28 Центру С.Ф.Русової Недільченко О.М.

          28 вересня 2019 року прийняли участь у  засіданні Громадської організації «Асоціація освітян імені Софії Федорівни Русової», яке проводилось на базі ДНЗ –«Сонечко» смт. Ріпки. Основним питанням було проведення дослідницької діяльності з дітьми по збереженню екосистеми для підтримання життя як невід’ємної складової стійкого розвитку людського потенціалу. Після семінару була проведена екскурсія на «Голубі озера» під назвою «Краєвиди рідної України треба вміти бачити».

Протягом року було проведено екскурсію в місто Кам’янець-Подільський, де ознайомились з роботою міської лабораторії по впровадженню педагогічних ідей Софії Русової. Відвідали ЗДО№ 9; №1; №8 -ознайомившись з роботою сучасних закладів дошкільної освіти. Були учасниками майстер-класу «В гостях у подільських майстрів», який провела завідувач відділу маркетингу та інвестування Кам’янець-Подільського державного історичного музею.

18 лютого 2020року були учасниками засідання круглого столу, яке відбулося на базі Ріпкинської гімназії з питання «Шляхи активізації ігрової діяльності дошкільників шляхом введення вправ спортивного характеру та нових ігор». Виступили з презентацією авторських ігор з вдосконалення рухових вмінь та навичок.

       В рамках реалізації  ІV етапу науково-методичної теми «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі» у 2019-2020р. були проведені наступні заходи:

- вивчалася система роботи вихователя Маринченко Т.В. « Україна рідний край».

- виготовлений посібник по використанню різних форм усної народної творчості у роботі з дітьми.

- випущений методичний посібник «Моя рідна Україна» -закріплюємо знання дітей про рідне місто, поглиблюємо уявлення дітей про різноманітність продукції, яку виготовляють у нашому місті.

- видані методичні рекомендації для дітей старшого дошкільного віку по ознайомленню з історією України та підібрані дидактичні ігри, що формують у дітей розуміння поняття «Батьківщина»; виховують бажання бути справжніми громадянами своєї країни «Моя Україна».

- проведено ряд екскурсій в історичні місця та храми рідного міста з подальшим обговоренням та екскурсії за межі міста

- у вересні місяці був проведений тематичний тиждень «Я Прилуки сивочолі Батьківщиною зову» - розкрили красу рідного міста, показали соціальну значущість у розвитку країни, виховували патріотичні почуття на основі бесід про підприємства міста, їхню продукцію та її значення для держави.

- проводилось відзначення державних свят.

-організовувались виставки дитячих малюнків «Любіть Україну», за участі дітей та їх батьків.

- проводилась педагогічна рада «Національно-патріотичне виховання дошкільників, його завдання, принципи, методи і форми роботи».

- проводились волонтерські акції на підтримку воїнів АТО під девізом «За ради нас і мирного світання». Організовували збирання споряджень та дарували діти воїнам свої малюнки.

- Провели флешмоб з вихованцями дошкільного закладу « Я люблю Україну».

- Тиждень педагогічної майстерності – «Фестиваль конспектів з реалізації виховної мети національно-патріотичного спрямування».

- Розробили гру- вікторину «Моя рідна Україна».

- Провели самокатний пробіг присвячений до Дня визволення Прилук.

- Організували виставку на тему: « Моя Україна» за участі дітей та батьків.

- Колективна робота дітей «Квіти України» - малювання на асфальті.

- Провели майстер- клас « Патріотична косичка» з участю батьків.

- Засідання громадської організації «Асоціація освітян імені Софії Русової» на якому ознайомили вихователів дошкільного закладу з надбаннями членів асоціації по здійсненню завдань патріотичного виховання.

          Працюючи над даною темою украй важливо, аби патріотичне почуття не закріплювалося лише як пасивні сентиментальні емоції, а трансформувалося в патріотичні дії, ми плануємо і проводимо різні форми роботи з дітьми та педагогами.

       Виховання патріотизму починається з любові до родини, міста, в якому проживаєш.

Під керівництвом адміністрації  здійснена організація підготовки та участі закладу в міських заходах.  Щороку  в Прилуках відбуються  Воздвиженський ярмарок, який  безперечно, є одним із найвизначніших свят місцевої громади, що показують яскраву самобутність Прилуччини.  Так, 21вересня на XVІІІ Воздвиженському ярмарку   працівники закладу презентували свою солодку випічку.   29 лютого 2020 року в ході обрядового  свята-ярмарку «Проводи Зими – зустріч Весни» жителі та гості міста смакували найсмачнішими стріченськими пташками.

Виховання в дітей любові до рідного міста ми практикуємо через практичну діяльність. Так, 27 вересня, коли  Україна відзначає День Туризму, діти старших  груп разом з вихователями вирушили на екологічно-історичну туристичну прогулянку вулицями міста. З вихованцями закріплювали назви вулиць, правила поводження в місті. Дошкільнята мали змогу поліпшити фізичну підготовку, вдосконалити рухові навички у природних умовах.

Протягом року проводили всі православні свята, щоб показати їх органічний зв'язок з народним життям, ознайомлювали їх з основами духовності українського народу й традиційного укладу життя.

       Незмінною протягом багатьох років залишається традиція проведення в дошкільному закладі свята до Дня захисника України, Дня українського козацтва - Свято Покрови. Відкриваючи свято діти заспівали Гімн України. У затишному колі дітей всіх груп, вихователів, батьківського активу  звучали українські пісні, вирував азарт перемоги  у козацьких розвагах.

 Наші маленькі козачата своїми виступами запевнили, що українці  мають силу, вправність, непохитність, є продовжувачами роду козацького.

       З  метою виявлення, розвитку і підтримки талановитих та обдарованих дітей дошкільного віку  проводилася низка свят: “Свято Осені”, “В новорічних візерунках”, “Матусеньку рідну вітаєм”.

                 У зв’язку з введенням карантину у закладі дошкільної освіти об’єктові тренування 07.05.2020року та 09.04.2020року не проводилися. 

 На допомогу  батькам створено Вайбер групи, в мережі Фейсбук  «Блог вихователів ДНЗ №28»,  у стрічках  яких надавалися поради,  інформаційні матеріали, пропонувалися завдання,  відеоматеріали стосовно дотримання правил протипожежної безпеки, поводження з тваринами,  поведінки на дорогах, у побуті, біля водойм, під час надзвичайних ситуацій природного характеру та під час карантину.

       У рамках роботи ММО практичних психологів ЗДО 30.10.2019 року на базі ДНЗ № 28 Центр С.Ф.Русової) Богомаз А.Р.  на високому методичному рівні було проведено демонстраційне розвиваюче заняття «Країна емоцій» для дітей середнього віку. З метою підвищення фахового рівня протягом 2019-2020 навчального року прослухала  Всеукраїнські вебінари та науково-практичні онлайн- семінари  та отримала відповідні сертифікати.

       Відповідно до річного плану управління освіти Прилуцької міської ради та ММЦ на колегію управління освіти в жовтні 2019 року  вивчалося питання «Формування громадянсько-патріотичної свідомості особистості дитини передшкільного віку в умовах сучасного дошкілля».

В рішення колегії  відмітили  високий рівень просвітницької роботи серед дітей, батьків та громадськості по організації роботи з дітьми з даного питання.

       Наш заклад являється навчальною базою для проходження педагогічної практики  студентами Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка. За  участі педагогів та студентів гуманітарно -педагогічного коледжу ім. І.Я.Франка провели конкурс патріотичної пісні «Пісенна Україна».  Свою майстерність, творчість майбутні вихователі показали і  під час новорічних розваг.

       Дієвою робочою формою спілкування як з педагогами, так і з обслуговуючим персоналом, є наради при директору, на яких вирішуються всі нагальні поточні справи, виносяться ухвалення з обов’язковим контролем їх виконання.
На нарадах піднімалися такі
 питання:

 • рівень розвитку культурно – гігієнічних навичок;
 • планування роботи вихователів, готовність до робочого дня;
 • виконання вимог охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки;
 • стан захворюваності;
 • дотримання вимог охорони дитинства, санітарно – гігієнічних вимог,

 режиму дня;

 • забезпечення організації харчування;
 • плата за дитячий садок, надання соціальної підтримки дітям з

  малозабезпечених сімей;

 • моральне та матеріальне стимулювання педагогічних працівників,

 організація їх відпочинку та оздоровлення.

       Харчування дітей в дошкільному закладі здійснювалося комунальним підприємством  Прилуцької міської ради   комбінатом шкільного  харчування  «Шкільний». У дошкільному навчальному закладі організовано 3-х разовий режим харчування. Усього харчувалося  138  дітей  дошкільного віку.

     Для організації харчування харчоблок  забезпечений в достатній кількості посудом,  інвентарем, обладнанням, кваліфікованими кадрами. В усі групи закуплено новий посуд для дітей.

Примірне двотижневе меню складається на осінньо-зимовий, весняно-літній періоди технологом комбінату «Шкільний». Шеф-кухар та медична сестра щодня складали меню для дітей віком до 3-х та 6-ти років. З боку адміністрації та медичного персоналу здійснювався   контроль за дотриманням правил організації харчування, наявністю сертифікатів якості,  постачанням продуктів харчування, приготуванням страв, реалізацією готових продуктів тощо. Наказом по ДНЗ призначена відповідальна особа за організацію харчування і зняття проб.

Плата за харчування дітей   становила 60% з боку батьків дитини та 40% - міського бюджету. В оздоровчий період плата збільшується на 10 %. Діти отримують свіжі огірки, помідори, капусту, ягоди, фрукти, соки, компоти, солодощі.  Адміністрація  закладу, вихователі груп  тримали на контролі вчасність внесення плати батьками. Заборгованості по бухгалтерії немає.

Девіз нашого закладу з організації харчування - здорове харчування. Діти споживають варені, печені, тушковані страви. Технологом надана консультація щодо урізноманітнення страв.

           Продукти харчування в дошкільний заклад доставлялися централізовано комбінатом „Шкільний” з відповідними супровідними документами та згідно заявки. Контроль за якістю і термінами зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини, яка надходить до закладу, здійснювався медичною сестрою систематично, про що свідчать відповідні записи в Журналі бракеражу сирої продукції.

У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснювалась відповідно до графіка видачі їжі, як на оздоровчий період так і на  навчальний рік. Помічники вихователів дотримувались санітарних правил при отриманні їжі з харчоблоку: їжу отримували у промаркованому посуді з кришками, у спецодязі.

Працівники харчоблоку готували смачні страви відповідно до картотеки страв, меню-розкладу, дотримуючись технологій приготування страв. Закладка продуктів у котел здійснювалась у присутності медичного працівника.

Аналіз виконання норм харчування за  2019 рік  показав, що у цілому харчування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснювалось наближено до норм, було раціональним, збалансованим, різноманітним.

За відсутності коштів  С - вітамінізація третіх блюд відсутня.

Відповідно до розподілу функціональних обов’язків документацію з організації харчування ведуть сестра медична, бригадир. 

Вихователі та помічники вихователів дошкільного навчального закладу брали активну участь в організації харчування дітей, формували  у них культури харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму. Дітей привчали сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовим приладдям (столовою, чайною, десертною ложками, виделкою, ножем). Дітей середньої та старшої груп навчали чергувати: сервірувати столи, збирати використаний посуд, використовувати санітарний одяг.          

Протягом року діти отримували дієтичне харчування за наявності довідки від лікаря із зазначенням діагнозу, терміну перебування на дієті, номера дієти. Для поінформованості батьків  вивішувалося меню на два дні.

       Робота всього колективу спрямована на створення безпечних, належних, відповідних умов перебування і навчання дітей дошкільного віку, підготовки їх до дорослого життя-життя в сучасному світі.

Всіма працівниками закладу дотримувалися права дитини згідно Конвенції ООН. Всім дітям надавалося право на отримання освітніх послуг, на відпочинок, дозвілля та розвиток творчих здібностей.

       Хочу подякувати своєму колективу за те, що навчальний рік пройшов цікаво, продуктивно, насичено, незабутньо.

         •