Дитинство - це ранок життя...

Субота, 08.08.2020, 17:08
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту


Звіт керівника

дошкільного навчального закладу №28

центру С.Ф.Русової

 

       Дошкільний навчальний заклад №28 центр С.Ф.Русової вже  35 роки надає освітні послуги територіальній громаді м. Прилуки. За роки діяльності в нашому закладі створено свій стиль, традиції та особливості організації навчально – виховного процесу.

       Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття якісної дошкільної освіти, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.

   • Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.
   •        Безпосереднє керівництво закладом дошкільної освіти  здійснюю я, директор, відповідно до функціональних обов’язків, контракту з управлінням освіти Прилуцької міської ради та  згідно з Статутом дошкільного навчального закладу №28 Прилуцької міської ради Чернігівської області ( рішення 45 сесії Прилуцької міської ради від 24.04.2013р. №8).

       На посаді директора  я працюю з 2003 року. Загальний стаж педагогічної діяльності складає 27 років.

   •  Я, як керівник, здійснюю керівництво і контроль за діяльністю закладу, дію від імені закладу, представляю його в державних та інших органах, установах та організаціях.

       Дошкільний навчальний заклад забезпечує власну пріоритетність перед іншими закладами завдяки процесу розвитку, виховання і навчання дітей дошкільного віку на педагогічній спадщині видатного педагога С.Ф.Русової.

       Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей. Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється і затверджується педагогічною радою закладу. Організація навчально-виховного процесу здійснюється в україномовному режимі згідно з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»; Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), «Положення про методичний кабінет».

      Дошкільний навчальний заклад № 28 центр С.Ф.Русової протягом  2019- 2020 навчального року працював за державною Програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років “Дитина”. Згідно  листа МОН України Інструктивно-методичних  рекомендацій «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують  здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році», новинок методичної літератури, плану роботи ММЦ формувався зміст роботи  дошкільного закладу.  

 

Групові приміщення повністю забезпечені меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям. 
Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:
- музично-спортивна зала;

 - методичний кабінет;

- медичний кабінет та ізолятор;

- прогулянкові майданчики для кожної вікової групи;

- кабінет психолога;

- спортивний майданчик.

В закладі функціонувало 7 вікових груп:

1 група – 3 року життя;

2 групи – 4 року життя;

2 групи – 5 року життя.

2 групи – 6 року життя.

В них виховувалося 138 дітей при плановій нормі 126. Наповнюваність груп понад  норму. Заклад відвідували діти нашого мікрорайону, інших мікрорайонів міста та сіл Прилуцького району.  Згідно списків діти 5-ти  річного віку нашого мікрорайону були охоплені суспільним дошкільним вихованням.  До першого класу загально - освітніх шкіл та гімназій міста піде  33 випускники.

Протягом року в закладі виховувалися діти пільгових категорій:  4 дитини із малозабезпечених сімей, 11 дітей із сімей учасників АТО  з   безкоштовним відвідуванням ДНЗ. 7  дітей  із багатодітних сімей - 50% оплатою.

В дошкільному закладі створені умови для короткотривалого перебування дітей в садочку з одно чи дворазовим харчуванням (з відповідно меншою платою) - 10 дітей.

На кожній віковій групі працювало два вихователя (в двох – 3).

За кожною віковою групою закріплений свій помічник вихователя.  Тісна співпраця педагогічного та обслуговуючого персоналу позитивно впливала на навчально – виховний процес та на життя групи взагалі.

Склад педагогічного колективу відповідав штатному розпису, що затверджений на 01.09.2019 року:

директор; вихователь - методист;  14 вихователів; керівник музичний,

інструктор з фізкультури,  практичний психолог.

Аналізуючи рівень педагогічних кадрів, можна сказати, що з дітьми працюють досвідчені педагоги. З 21-го педагогічного працівника вищу освіту мають 13, що становить 62%. З них мають категорії:

«спеціаліст вищої категорії» – 3;

«спеціаліст першої  категорії» – 7;

«спеціаліст другої  категорії» – 2;

«спеціаліст» – 1.

Середню спеціальну освіту мають 8 педагогів (38%).

педагогічне звання “вихователь — методист ” - 1 педагог.

Стаж роботи педагогічних працівників:

більше 20 років – 9 педагогів;

до 20 років – 5 педагогів;

до 10 років – 7 педагогів.

       Адміністрація дошкільного закладу здійснює планування на п’ять років курсової перепідготовки педагогів. Практикуються звіти вихователів про проходження курсової перепідготовки на педгодинах. Протягом 2019 – 2020 навчального року атестувалось 6 педагогічних працівника. Плідна праця педагогів над  вирішенням пріоритетних завдань позитивно вплинула на результати атестації:

 

 • Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої  категорії»

 Маринченко Тетяні Василівні,вихователю

 • Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»:

Богомаз Аліні Русланівні, вихователю;

Богомаз Аліні Русланівні, практичному психологу.

 •  Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»:

 Кузьменко Світлані Миколаївні, вихователю;

 Воєводіній Тетяні Миколаївні, вихователю;

 Діденко Ганні Олександрівні, вихователю.

 • Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої  категорії»

 Маринченко Тетяні Василівні,вихователю

 

  Для підвищення теоретичного рівня і фахової підготовки  2 педагоги в поточному навчальному році пройшли  курси підвищення кваліфікації при ЧОІППО  в онлайн-режимі. До кінця 2020 року ще 2педагогів згідно графіка підвищать свою кваліфікацію на даних курсах.

       Відповідно всіх працівників виконувався колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом дошкільного закладу №28. Так, всім педагогічним працівникам надавалася щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обовязків  відповідно до ст. 57 Закону України „Про освіту ”. Обслуговуючому персоналу нараховувалась доплата за використання в роботі дезінфікуючих засобів та за прибирання туалетів в розмірі 10% посадового місячного окладу відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2002 р. За ненормований робочий день (завгосп, психолог) надавалася додаткова оплачувана відпустка цим працівникам. Адміністрація закладу турбується і про соціальний захист працівників. Працівникам, що мають двох дітей до 15 років та ті, що виховують дітей самі до 18 років надавалась соціальна відпустка згідно законодавства.

Виконувався  колективний договір між адміністрацією та  профспілкою із розділу охорони праці.

З боку адміністрації здійснювався контроль за дотриманням всіма працівниками посадових обовязків, інструкцій з охорони праці та правил внутрішнього трудового розпорядку.  Інструктажі з персоналом проводились вчасно, про що зроблені записи в журналі проведення інструктажів. На щоденному контролі адміністрації було перебування учасників навчально – виховного процесу у відповідному змінному взутті, дотримання вимог з техніки безпеки та життєдіяльності дітей під час різноманітних екологічних акцій, впорядкування території закладу, дотримання санітарних норм утримання дошкільних закладів, організація харчування. Велася роз’яснювальна робота щодо епідемії грипу, попередження захворювання як з батьками, так і з  працівниками закладу. Меблі, що були непридатні до використання, вчасно вилучалися і  ремонтувалися. Педагогічні працівники постійно оглядали іграшки, які діти приносили з дому, вилучаючи дрібні, колючі та з гострими кінцями. В інформаційних куточках для батьків подавалася інформація про небезпечне дозвілля вдома. Питання техніки безпеки та життєдіяльності дітей розглядалося на нараді при директору, виробничих нарадах в ході індивідуальних бесід та  консультацій з батьками та працівниками.

Порушення, травматизм  та нещасні випадки серед працівників та вихованців в дошкільному закладі відсутні.

Всі працівники закладу миттєво реагували на надзвичайні ситуації як природного характеру, так і суспільного.

За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у справу навчання, виховання і гармонійного розвитку підростаючого покоління, високий рівень професійної майстерності та з нагоди професійного свята Дня працівників освіти було нагороджено таких працівників:

        Почесною грамотою  виконавчого комітету Прилуцької міської ради, Кузьменко Світлану Миколаївну, вихователя.

Почесною грамотою управління освіти Прилуцької міської ради Чебикіну Тетяну Василівну, помічника вихователя.

       Дошкільний заклад у 2019-2020 навчальному році працював над темою  «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально- виховному процесі» за поставленими пріоритетними завданнями, а саме:

- Сприяти застосуванню педагогами малих форм усної народної творчості в освітньому процесі як складової навчально- патріотичного виховання дошкільників.

 - Продовжити роботу по охороні здоров’я дітей, вдосконаленню рухових вмінь та навичок, шляхом впровадження здоров’язберігаючих технологій та введення нових ігор.

 - Формувати основи екологічної культури дошкільників під час ознайомлення із природою рідного краю.

         

На засідання педагогічних рад виносились питання, які сприяли розкриттю поставлених пріоритетних завдань, а саме:

 

- Національно- патріотичне виховання дошкільників, його завдання, принципи, методи і форми роботи за ідеями С.Ф.Русової.

- Стан навчально- виховної роботи з патріотичного виховання з застосуванням малих форм усної народної творчості в освітньому процесі.

- Шляхи активізації ігрової діяльності дошкільників через введення вправ спортивного характеру та нових ігор. Презентація авторських ігор з елементами спорту та вдосконалення рухових вмінь та навичок.

- Результативність навчально-виховної роботи з дітьми по формуванню основи екологічної культури дошкільників під час ознайомлення із природою рідного краю.

- Моніторингові дослідження показників компетентності дітей старшого дошкільного віку з розділів Програми від 2 до 7 «Дитина».

       З метою вирішення основних  завдань були проведені всі заплановані заходи. Вони були реальними, розрахованими на можливості педагогічного колективу, забезпечували взаємодію адміністрації і педагогів. Протягом навчального року  було проведено   педагогічні  ради, до яких творчо готувались всі педагоги і на яких розглядалися питання удосконалення навчально-виховного процесу в дошкільному  закладі, заслуховувалися звіти педагогів, які пройшли курси підвищення кваліфікації, звіт роботи творчої групи, аналізувався стан інноваційної діяльності, вирішувалися питання трудового, мовленнєвого  розвитку дітей, патріотичного виховання, фізкультурно – оздоровчої роботи, сучасні підходи до виховання  дітей.  При проведенні педрад використовувалися такі форми роботи як  дискусія, презентація освітніх проектів, презентація ідей інформаційного та практичного матеріалу за  програмою «ДИТИНА», які сприяли розвитку творчості вихователів. Дієвість  педагогічних рад забезпечувалася за рахунок проведення їх в інтерактивних формах, участі в підготовці всіх  педагогів, толерантному спілкуванні, колективному виробленні рішень педрад, контролю за їх виконанням.