Дитинство - це ранок життя...

Вівторок, 02.06.2020, 11:28
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

АНАЛІЗ  РОБОТИ 
ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ № 28 
ЦЕНТРУ С.Ф.РУСОВОЇ
за 2018-2019 н.р.

Дошкільний навчальний заклад №28 центр С.Ф.Русової вже 35 років надає освітні послуги територіальній громаді м. Прилуки. За роки діяльності в нашому закладі створено свій стиль, традиції та особливості організації навчально – виховного процесу.

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття якісної дошкільної освіти, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.

Дошкільний навчальний заклад № 28 центр С.Ф.Русової протягом  2018- 2019 навчального року працював над впровадженням державної Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років “Дитина”.
    Згідно з основними положеннями Законів України  “Про освіту ”,  „Про дошкільну освіту ”,  інструктивно-методичних  рекомендацій «Про організацію роботи в дошкільних навчальних закладах у 2018-2019 навчальному році ,навчальних програм, новинок методичної літератури, планом роботи ММЦ формувався зміст роботи в дошкільного закладу.  Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття якісної дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у  догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.
В закладі функціонувало 7 вікових груп:
1 група – 3 року життя;
2 групи – 4 року життя;
2 групи – 5 року життя.
2 групи– 6 року життя.
В них виховувалося 145 дітей при плановій нормі 126. Наповнюваність груп понад  норму. Заклад відвідували діти нашого мікрорайону, інших мікрорайонів міста та сіл: Богданівка, Боршна. Згідно списків діти 5-ти  річного віку нашого мікрорайону були охоплені суспільним дошкільним вихованням.  До першого класу загально - освітніх шкіл та гімназій міста піде  21 випускник.
На кожній віковій групі працювало два вихователя (в двох – 3). 
За кожною віковою групою закріплений свій помічник вихователя.  Тісна співпраця педагогічного та обслуговуючого персоналу позитивно впливала на навчально – виховний процес та на життя групи взагалі.
Склад педагогічного колективу відповідав штатному розпису, що затверджений на 01.09.2018 року.
директор;
вихователь - методист; 
14 вихователів;
2 керівника музичних;
інструктор з фізкультури;
практичний психолог.
Аналізуючи рівень педагогічних кадрів, можна сказати, що з дітьми працюють досвідчені педагоги. З 21-го педагогічного працівника вищу освіту мають 12, що становить 57%. З них мають категорії:
“спеціаліст вищої категорії ” – 2 ;
“спеціаліст першої  категорії ” – 3;
„спеціаліст другої  категорії ” – 6;
“спеціаліст ” – 2.
Середню спеціальну освіту мають  5 педагогів (25%). 
педагогічне звання “вихователь — методист ” - 1 педагог.
Стаж роботи педагогічних працівників:
більше 20 років – 9 педагогів;
до 20 років – 5 педагогів;
до 10 років – 7 педагогів.
Відповідно всіх працівників виконувався колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом дошкільного закладу №28. Так всім педагогічним працівникам надавалася щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків в розмірі не менше 50% посадового окладу відповідно до ст. 57 Закону України „Про освіту ”. Обслуговуючому персоналу нараховувалась доплата за використання в роботі дезінфікуючих засобів та за прибирання туалетів в розмірі 10% посадового місячного окладу відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2002 р. За особливий характер праці ( медсестра), за ненормований робочий день (завгосп, психолог) надавалася додаткова оплачувана відпустка цим працівникам. Адміністрація закладу турбується і про соціальний захист працівників. Працівникам, що мають двох дітей до 15 років та ті, що виховують дітей самі до 18 років надавалась соціальна відпустка згідно законодавства. 
Виконувався  колективний договір між адміністрацією та  профспілкою із розділу охорони праці. 
З боку адміністрації здійснювався контроль за дотриманням всіма працівниками посадових обов’язків, інструкцій з охорони праці та правил внутрішнього трудового розпорядку. Комісія з перевірки дотримання Інструкцій працювала систематично, акти перевірок пред’являлись вчасно. Інструктажі з персоналом проводились вчасно, про що зроблені записи в журналі проведення інструктажів. На щоденному контролі адміністрації було перебування учасників навчально – виховного процесу у відповідному змінному взутті, дотримання вимог з техніки безпеки та життєдіяльності дітей під час різноманітних екологічних акцій, впорядкування території закладу, дотримання санітарних норм утримання дошкільних закладів, організація харчування. Велася роз’яснювальна робота щодо епідемії грипу, попередження захворювання як з батьками, так і з  працівниками закладу. Меблі, що були непридатні до використання, вчасно вилучалися і  ремонтувалися. Педагогічні працівники постійно оглядали іграшки, які діти приносили з дому, вилучаючи дрібні, колючі та з гострими кінцями. В інформаційних куточках для батьків подавалася інформація про небезпечне дозвілля вдома. Питання техніки безпеки та життєдіяльності дітей розглядалося на нараді при завідуючій, виробничих нарадах в ході індивідуальних бесід та  консультацій з батьками та працівниками. 
Порушення, травматизм  та нещасні випадки серед працівників та вихованців в дошкільному закладі відсутні. 
Всі працівники закладу миттєво реагували на надзвичайні ситуації як природного характеру, так і суспільного. Враховуючи ситуацію, яка склалася  в державі було прийнято такі заходи  з безпеки дітей та працівників, як ворота з вулиці Ю.Коптєва були зачинені, встановлено чергування членів колективу на вході в приміщення  згідно графіка, який затверджено  наказом по закладу.
Вся організаційно – педагогічна та адміністративно - господарська
робота здійснювалась відповідно річного плану, що був мною складений на початок навчального року, погоджений  начальником управління освіти.
Дошкільний навчальний заклад протягом 2018- 2019 н.р. працював за пріоритетними завданнями, а саме:
1. Формувати спільно з родинами передумови здорового способу життя, навички гігієни життєдіяльності дітей шляхом пропагування та впровадження здоров’язберігаючих технологій.
2. Формування предметно-практичної компетенції дошкільників в процесі ознайомлення з професіями батьків, їх соціальною значимістю.
3. Формування якісного рівня національно-патріотичного виховання дошкільників через вдосконалення образотворчої діяльності шляхом декоративно- прикладного мистецтва з використанням творчої спадщини С.Ф.Русової.
  Методична робота в ДНЗ №28 центрі С.Ф.Русової  протягом 2018-2019 навчального року була  спрямована на підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, розвиток творчого потенціалу та формування інноваційної компетентності кожного педагога, а відтак – на досягнення позитивних результатів у вихованні, розвитку та навчанні дітей, оптимізації освітньо - виховного процесу.
В роботі педколективу впроваджувалися масові (педради, педагогічні читання, семінари, метод об’єднання), групові (семінари-практикуми, творчі, ініціативні групи) та індивідуальні (стажування, самоосвіта) форми методичної роботи.
Адміністрація дошкільного закладу здійснює планування на п’ять років курсової перепідготовки педагогів. Практикуються звіти вихователів про проходження курсової перепідготовки на педгодинах. Протягом 2018 – 2019 навчального року атестувалось 6 педагогічних працівники. Плідна праця педагогів над  вирішенням пріоритетних завдань позитивно вплинула на результати атестації: присвоєно кваліфікаційні категорії: «спеціаліст вищої категорії» вихователю-методисту Маладика Г.П., «спеціаліст другої категорії» вихователю Труба Т.Ю., «спеціаліст першої категорії» присвоєно вихователю Пилипенко Т.А. 
  Для підвищення теоретичного рівня і фахової підготовки  4 педагогів в поточному навчальному році пройшли  курси підвищення кваліфікації при Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського.
У річному плані закладу сплановані заходи щодо роботи за  Програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років “Дитина”, реалізації її основних засад у роботі з дітьми, розглядались: на педраді в серпні 2019 року,  тема  якої «Про завдання діяльності колективу». Питання  наступної педради «Трудове виховання дошкільників -як педагогічна проблема сучасності» було розглянуто у листопаді. За  підсумками вивчення  роботи з даного питання складено довідку. В дошкільному закладі великого значення надається збереженню життя дітей. Це питання широко обговорювалося на педагогічній раді у березні місяці «Здорова дитина – багата країна». Основна увага зверталася на впив родини на передумови здорового способу життя спільно з дошкільним закладом.

    Дошкільний навчальний заклад №28 центр С.Ф. Русової протягом 2018 – 2019н.р.  працював над  ІV етапом науково-методичної теми управління освіти Прилуцької міської ради “ Формування світоглядних орієнтирів та духовно моральних цінностей особистості в навчально-виховному процесі ”. Феєричним стартом даного етапу був флешмоб  “Я люблю Україну”, який був проведений до Дня Незалежності України.  
Маючи на меті виховання поваги до Конституцiї України, Законiв України, державної символiки, мови  діти читали вірші, виконували пісні й таночки, пройшли урочистою ходою територією закладу. За малечею естафету прийняли і працівники закладу, які ще раз підтвердили, що українцям пасують блакитно-жовті кольори.
    Прищеплюючи дітям любов до рідного міста, виховуючи повагу до його захисників, 18 вересня 2018року вихованці дошкільного закладу №28 центру С.Ф.Русової долучилися до святкування Дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників. В знак пам'яті про загиблих у роки Великої Вітчизняної війни діти поклали квіти та привітали присутніх там ветеранів. На згадку було зроблено фото.
       Разом з усіма присутніми хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув перебуваючи в АТО.
В кінці вересня працівники дошкільного закладу отримали від дітей святковий подарунок з нагоди Всеукраїнського дня дошкілля. Веселими піснями та іграми, запальними таночками дякували діти за турботу своїм другим мамам.
В жовтні  2018 року садочок зустрічав  ветеранів педагогічної ниви. З нагоди  Дня працівників освіти наші діти вітали з професійним святом всіх ветеранів нашого дошкільного закладу.  В тихій затишній атмосфері вони згадали роки творчої праці, поговорили про наболіле, висловили слова надії зустрітися і наступного року. 
Неодноразово заклад приймав участь і в міських заходах. Так, працівники закладу, в рамках проведення Воздвиженського ярмарку прийняли участь у святі « Ой, картопелька моя» на якому представили різноманітні вироби з картоплі.
Незмінною протягом багатьох років залишається традиція проведення в дошкільному закладі Свята Покрови. Почесними запрошеними та учасниками  на святі є батьки, які запевнили, що українці  мають силу, вправність, непохитність, є продовжувачами роду козацького.
 Основним із завдань річного плану на 2018-2019 н.р. було питання « Формування якісного рівня національно-патріотичного виховання дошкільників через вдосконалення образотворчої діяльності шляхом декоративно-прикладного мистецтва з використанням творчої спадщини С.Ф.Русової.  Це питання було широко висвітлене після комплексного вивчення організації життєдіяльності дітей п’ятого року життя в середній групі №2. Вихователі показали тісну співпрацю з батьками по здійсненню завдань патріотичного виховання через мистецьку діяльність.
Проведення спільних з батьками заходів — є однією з ефективних форм роботи з патріотичного виховання.  Протягом року проводили всі православні свята, щоб показати їх органічний зв'язок з народним життям, ознайомлювали їх з основами духовності українського народу й традиційного укладу життя. Організовано пройшла толока з участю батьків по благоустрою території, проводилися виставки сімейних робіт до Різдвяних та Великодніх свят. 
Свято “Миколай іде, радість несе” цього року пройшло як ніколи велично і з безліччю подарунків. Батьки були активними учасниками свята та подбали про цікаві подарунки для своїх дітей. 
В день Святого Миколая всі діти і батьки закладу активно долучились до благодійної акції “Лист пораненому”.  Безліч зібраних продуктів харчування, засобів гігієни, речей першої необхідності, одягу були передані  голові громадського формування Прилуцької самооборони Роговому Олександру Павловичу для передачі воїнам в зону АТО. Слова вдячності і прапор України з підписами бійців був переданий нам в заклад.
    Однією з важливих форм методичної роботи був проведений місячник педагогічної майстерності, який дав змогу повчитися як молодим педагогам, так і вихователям з досвідом урізноманітнити свою роботу новинкам з використанням ІКТ.  
 Згідно плану роботи, на базі нашого закладу пройшло засідання методичного об’єднання інструкторів з фізкультури. Тема засідання  «Впровадження ідей С.Русової на сучасному етапі формування навичок по збереженню та зміцненню здоров’я дітей перед шкільного віку». Було проведено практичний перегляд роботи з дітьми.    
     
 Згідно наказів управління освіти щодо проведення в навчальних закладах Тижня знань безпеки, адміністрацією були видані відповідні накази по закладу. Інформація про результати  їх проведення була вчасно подана в управління освіти.  В рамках проведення Тижнів безпеки дитини були проведені різноманітні форми організації дитячого і педагогічного колективу, використовувались різноманітні наочні, дидактичні посібники та роздатковий матеріали. Цього року було проведено  об'єктові тренування на тему: «Евакуація з елементами пожежогасіння» а також комплексних об'єктових тренувань на тему: «Дії керівного складу, працюючих та дітей у разі виникнення НС».
 

Підтримуємо імідж садочка беручи участь у міських заходах.
В цьому році до Дня захисту дітей прийняли участь флешмобі, який проходив на центральній площі міста.
    Протягом року систематично забезпечувалась участь педагогів у методичних об`єднаннях та семінарах-практикумах для педагогів дошкільних навчальних закладів згідно з планом роботи ММЦ. 
Для здійснення профільного навчання, збереження і зміцнення здоров’я дітей в дошкільному закладі працювали: профільна група фізкультурно – оздоровчого спрямування „Здоров’я дітей в наших руках ”, гуртки “Гімнасточка”,  гурток по профілактиці та корекції плоскостопості „Малятко – здоров’ятко; для роботи з обдарованими дітьми гурток „Співаночки" та “Оживай, казко!”.
    Форми методичної роботи постійно доповнюються та змінюються завдяки новинкам періодичних видань: “Дошкільне виховання”, “Дитячий садок”, “Вихователь-методист”, підписка яких здійснюється за кошти педагогів.
Протягом останніх років успішно проходить така форма робота з педагогами як «Дошкільний інтернет». Позитивним фактором виступає можливість не тільки прочитати, а й переглянути різноманітні форми роботи педагогів інших міст, областей, держав.
    Наш заклад являється навчальною базою для проходження педагогічної практики  студентами Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка Ефективною виявила така форма роботи, як години спілкування зі студентами та педагогами «Ви нам, а ми нам», яка проходить у дружньому колі теоретиків і практиків. 
    Розуміючи  важливість зміцнення і розширення зв'язків та форм співробітництва освітян різних регіонів України у розвитку національної системи освіти згідно договору продовжуємо співпрацю з ШДС імені Софії Русової м. Київ та з Ріпкинською гімназією, ДНЗ №4 «Сонечко», м. Трускавця та Олешнянської ЗОШ I-III ст.. ім..С.Ф.Русової. В цьому році в жовтні місяці працівники нашого закладу були запрошені на засідання Громадської організації «Асоціація освітян імені Софії Русової» та міжрегіонального семінару для педагогів закладів освіти «Використання педагогічних ідей С.Ф.Русової у створенні нового українського закладу дошкільної освіти», який відбувся в місті Славутич Київської області. На цьому семінарі вихователь-методист нашого закладу Маладика Г.П. виступила з обміном досвіду « Виховання малого українця на педагогічній спадщині Софії Русової». Начальник управління освіти і науки Славутичської міської ради Київської області Швець Наталія Петрівна познайомила присутніх з роботою закладів дошкільної освіти та провела екскурсію по закладах освіти. В травні 2019 року педагоги нашого закладу прийняли  участь у засіданні методичного форуму « Софія Русова і сьогодення», який проходив на базі дошкільних закладів міста Кам’янець -Подільська. 
ТУТ
Адміністрація тримала на контролі і такі питання:
рівень розвитку культурно – гігієнічних навичок;
планування роботи вихователів, готовність до робочого дня;
виконання вимог охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки;
стан захворюваності;
дотримання вимог охорони дитинства, санітарно – гігієнічних вимог,
 режиму дня;
забезпечення організації харчування;
плата за дитячий садок, надання соціальної підтримки дітям з 
  малозабезпечених сімей;
моральне та матеріальне стимулювання педагогічних працівників,
 організація їх відпочинку та оздоровлення.

       В дошкільному закладі створені умови для короткотривалого перебування дітей в садочку з одно чи дворазовим харчуванням (з відповідно меншою платою) - 20 дітей; відвідування занять та прогулянок до трьох годин перебування без оплати і харчування – 3 дітей.
Харчування дітей в дошкільному закладі здійснювалося комунальним підприємством  Прилуцької міської ради   комбінатом шкільного  харчування  «Шкільний». У дошкільному навчальному закладі організовано 3-х разовий режим харчування. Усього харчувалося  140 дітей  дошкільного віку. 
     Для організації харчування харчоблок  забезпечений в достатній кількості посудом,  інвентарем, обладнанням, кваліфікованими кадрами. В усі групи закуплено новий посуд для дітей. 
Примірне двотижневе меню складається на осінньо-зимовий, весняно-літній періоди технологом комбінату «Шкільний» та погоджується з головним лікарем СЕС міста, начальником управління освіти. Шеф-кухар та медична сестра щодня складали меню для дітей віком до 3-х та 6-ти років. З боку адміністрації та медичного персоналу здійснювався   контроль за дотриманням правил організації харчування, наявністю сертифікатів якості,  постачанням продуктів харчування, приготуванням страв, реалізацією готових продуктів тощо. Наказом по ДНЗ призначена відповідальна особа за організацію харчування і зняття проб. 
Плата за харчування дітей з 01.03.2018р. відповідно змін до п.5 ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту» щодо збільшення плати для батьків за харчування дітей в ДНЗ,  змінилася і становила 60% з боку батьків дитини та 40% - міського бюджету. Адміністрація  закладу, вихователі груп  тримали на контролі вчасність внесення плати батьками. Заборгованості по бухгалтерії немає. 
Девіз нашого закладу з організації харчування - здорове харчування. Діти споживають варені, печені, тушковані страви. Технологом надана консультація щодо урізноманітнення страв.
 
Кухар-бригадир  Лобович О.В..  у присутності сестри медичної  своєчасно відбирала добові проби в об’ємі порції для дітей молодшої вікової групи. 
           Продукти харчування в дошкільний заклад доставлялися централізовано комбінатом „Шкільний” з відповідними супровідними документами та згідно заявки. Контроль за якістю і термінами зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини, яка надходить до закладу, здійснювався медичною сестрою систематично, про що свідчать відповідні записи в Журналі бракеражу сирої продукції.
У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснювалась відповідно до графіка видачі їжі, як на оздоровчий період так і на  навчальний рік. Помічники вихователів дотримувались санітарних правил при отриманні їжі з харчоблоку: їжу отримували у промаркованому посуді з кришками, у спецодязі. 
Працівники харчоблоку готували смачні страви відповідно до картотеки страв, меню-розкладу, дотримуючись технологій приготування страв. Закладка продуктів у котел здійснювалась у присутності медичного працівника.
Аналіз виконання норм харчування за  2018 -2019 рік показав, що у цілому харчування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснювалось наближено до норм, було раціональним, збалансованим, різноманітним. 
За відсутності коштів  С - вітамінізація третіх блюд відсутня.
Відповідно до розподілу функціональних обов’язків документацію з організації харчування ведуть сестра медична, кухар.  
Вихователі та помічники вихователів дошкільного навчального закладу брали активну участь в організації харчування дітей, формували  у них культури харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму. Дітей привчали сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовим приладдям (столовою, чайною, десертною ложками, виделкою, ножом). Дітей середньої та старшої груп навчали чергувати: сервірувати столи, збирати використаний посуд, використовувати санітарний одяг.
 Упродовж  року працівники  санітарно-епідеміологічної служби здійснювали контроль за організацією харчування дітей у дошкільному навчальному закладі.        За наслідками перевірок  СЕС   порушень в роботі харчоблоку не зафіксовано.                
Протягом року діти отримували дієтичне харчування за наявності довідки від лікаря із зазначенням діагнозу, терміну перебування на дієті, номера дієти.
Для поінформованості батьків  вивішувалося меню на два дні.
Всіма працівниками закладу дотримувалися права дитини згідно Конвенції ООН. 
Спілкування в закладі проходить українською мовою. Всім дітям надавалося право на отримання освітніх послуг, на відпочинок, дозвілля та розвиток творчих здібностей.  
Протягом цього навчального року в закладі виховувалися діти з особливими потребами та соціально – незахищених категорій. Протягом року 4 дітей переселенців відвідували дошкільний заклад. Ці діти безкоштовно відвідували різного роду вистави, які проходили в садочку та МБК.
Робота дошкільного закладу висвітлювалась  в телепередачах на телеканалі ТІМ та ТБ Прилуки.
 З метою сприяння професійному та особистісному розвитку працівників, стимулювати інтерес до творчості та ініціативи в закладі протягом року були проведені тематичні вечори: «Український народ багатий на народні традиції», розважальна конкурсна програма «Хто зверху? Досвід проти молодості», «Всесвітній день вишиванки». Організовувалась виїзна екскурсія «Дорожи природничою красою рідного краю».
Робота всього колективу спрямована на створення безпечних, належних, відповідних умов перебування і навчання дітей дошкільного віку, підготовки їх до дорослого життя-життя в сучасному світі.
    Саме складне і болюче питання матеріально – технічна база дошкільного закладу. В першу чергу хочу щиро подякувати батькам за розуміння і допомогу. Хочу запевнити, що це не шикування, а необхідність виживання в сучасних економічних умовах.
Згідно рішення педагогічної ради з вересня 2013 року за кожною віковою групою закріплене приміщення та ігровий майданчик. В кожній групі з’явилися господиня – вихователі та господар – батьки. Хочеться зазначити, що рішення дало значні позитивні зміни. Розуміючи, що діти до самої школи проживатимуть в своїй групі,  батьки з турботою ставляться до її облаштування, створення розвивального середовища.  В них виявляються бажання перефарбувати, поновити, закупити. Вони творять для своїх дітей. Маю надію, що повернуться і змінять свою думку ті батьки, які вважають що це обов’язок держави. Ми всі знаємо що так повинно бути, але любимо своїх дітей і розуміємо: якщо не ми, то ніхто. Кожна сім’я може бути корисною і не тільки коштами. Садочок ніколи не відмовлявся від допомоги. Є батьки які прийшли і встановили сантехніку, зібрали столи, послали леноліум, прибрали після ремонтних робіт – руки і добре серце творять чудеса.
Я як керівник зі  свого боку гарантую збереження матеріальних цінностей, їх розумне та бережне застосування.
Адміністрація закладу завжди уважна, коректна та дійова до зауважень та пропозицій батьків, представників інших органів громадського самоврядування, відкрита для співпраці.
    2018 – 2019 навчальний рік закінчився. За літо допрацюємо і звичайно відновимо сили, щоб в новому році вирішити ті проблеми, які, на жаль, існують в дошкільному закладі.
    Аналізуючи роботу закладу, слід звернути увагу на cтворення креативного мовленнєвого середовища в дошкільному навчальному закладі,  формування патріотичних почуттів дошкільника через застосування педагогами малих форм усної народної творчості в освітньому процесі, продовження роботи по охороні здоров’я дітей, вдосконалення рухових вмінь та навичок, шляхом впровадження здоров’язберігаючих технологій та введення нових ігор.