Дитинство - це ранок життя...

Неділя, 27.05.2018, 07:24
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту

Дошкільний навчальний заклад №28 центр С.Ф.Русової вже  32 роки надає освітні послуги територіальній громаді м. Прилуки. За роки діяльності в нашому закладі створено свій стиль, традиції та особливості організації навчально – виховного процесу.

Дошкільний навчальний заклад забезпечує власну пріоритетність перед іншими закладами завдяки процесу розвитку, виховання і навчання дітей та їхніх батьків і досягає запланованих цілей -  це  є результат всіх педагогічних, у тому числі й методичних, зусиль всіх педагогів дошкільного навчального закладу

Дошкільний навчальний заклад № 28 центр С.Ф.Русової протягом  2016- 2017 навчального року працював за державною Програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина».

Згідно з основними положеннями Законів України  «Про освіту»,  «Про дошкільну освіту»,  інструктивно-методичних  рекомендацій «Про організацію роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році», навчальних планів, програм, новинок методичної літератури, планом роботи ММЦ формувався зміст роботи  дошкільного закладу.  Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття якісної дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у  догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.

В закладі функціонувало 7 вікових груп:

2 групи – 3 року життя;

1 група – 4 року життя;

2 групи – 5 року життя.

2 групи – 6 року життя.

В них виховувалося 138 дітей при плановій нормі 126. Наповнюваність груп понад  норму. Заклад відвідували діти нашого мікрорайону, інших мікрорайонів міста та сіл Прилуцького району.  Згідно списків діти 5-ти  річного віку нашого мікрорайону були охоплені суспільним дошкільним вихованням.  До першого класу загально - освітніх шкіл та гімназій міста піде  38 випускників.

Протягом року відвідувало  2 дітей із числа внутрішньо-переміщених осіб, 3 дітей учасників АТО. Відвідують ДНЗ безкоштовно.

На кожній віковій групі працювало два вихователя (в двох – 3).

За кожною віковою групою закріплений свій помічник вихователя.  Тісна співпраця педагогічного та обслуговуючого персоналу позитивно впливала на навчально – виховний процес та на життя групи взагалі.

Склад педагогічного колективу відповідав штатному розпису, що затверджений на 01.09.2016 року:

  • завідувач; вихователь-методист;  14 вихователів; 2 музичних керівники;
  • інструктор з фізкультури; практичний психолог.

Аналізуючи рівень педагогічних кадрів, можна сказати, що з дітьми працюють досвідчені педагоги. З 22-х педагогічних працівників вищу освіту мають 14, що становить 64%. З них мають категорії:

  • «спеціаліст вищої категорії» – 1;
  • «спеціаліст першої  категорії» – 4;
  • «спеціаліст другої  категорії» – 6;
  • «спеціаліст» – 2.

Середню спеціальну освіту мають 8 педагогів (36%).

Педагогічне звання «вихователь-методист» - 1 педагог.

Стаж роботи педагогічних працівників:

  • більше 20 років – 9 педагогів;
  • до 20 років – 7 педагогів;
  • до 10 років – 6 педагогів.

Відповідно всіх працівників виконувався колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом дошкільного закладу №28. Так всім педагогічним працівникам надавалася щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків  відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту». Обслуговуючому персоналу нараховувалась доплата за використання в роботі дезінфікуючих засобів та за прибирання туалетів в розмірі 10% посадового місячного окладу відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2002 р. За особливий характер праці (медсестра), за ненормований робочий день (завгосп, психолог) надавалася додаткова оплачувана відпустка цим працівникам. Адміністрація закладу турбується і про соціальний захист працівників. Працівникам, що мають двох дітей до 15 років та ті, що виховують дітей самі до 18 років надавалась соціальна відпустка згідно законодавства.

Виконувався  колективний договір між адміністрацією та  профспілкою із розділу охорони праці.

З боку адміністрації здійснювався контроль за дотриманням всіма працівниками посадових обов’язків, інструкцій з охорони праці та правил внутрішнього трудового розпорядку. Комісія з перевірки дотримання Інструкцій працювала систематично, акти перевірок пред’являлись вчасно. Інструктажі з персоналом проводились вчасно, про що зроблені записи в журналі проведення інструктажів. На щоденному контролі адміністрації було перебування учасників навчально-виховного процесу у відповідному змінному взутті, дотримання вимог з техніки безпеки та життєдіяльності дітей під час різноманітних екологічних акцій, впорядкування території закладу, дотримання санітарних норм утримання дошкільних закладів, організація харчування. Велася роз’яснювальна робота щодо епідемії грипу, попередження захворювання як з батьками, так і з  працівниками закладу. Меблі, що були непридатні до використання, вчасно вилучалися і  ремонтувалися. Педагогічні працівники постійно оглядали іграшки, які діти приносили з дому, вилучаючи дрібні, колючі та з гострими кінцями. В інформаційних куточках для батьків подавалася інформація про небезпечне дозвілля вдома. Питання техніки безпеки та життєдіяльності дітей розглядалося на нараді при завідуючій, виробничих нарадах в ході індивідуальних бесід та  консультацій з батьками та працівниками.

Порушення, травматизм  та нещасні випадки серед працівників та вихованців в дошкільному закладі відсутні.

Всі працівники закладу миттєво реагували на надзвичайні ситуації як природного характеру, так і суспільного.

Вся організаційно-педагогічна та адміністративно-господарська робота здійснювалась відповідно річного плану, що був мною складений на початок навчального року, погоджений  начальником управління освіти.

Дошкільний навчальний заклад протягом 2016-2017 н.р. працював за пріоритетними завданнями, а саме:

1. Формування якісного рівня національно-патріотичного виховання дошкільників засобами інтегрованої освітньої діяльності з урахуванням ідей С.Ф. Русової.

2. Вироблення єдиного педагогічного підходу в сфері економічного виховання дітей дошкільного віку.

3. Формування в батьків відчуття приналежності до колективу дитячого садка як однодумців і спільників.      

Дошкільний навчальний заклад №28 центр С.Ф. Русової протягом 2016/2017н.р.  працював над  І етапом науково-методичної теми управління освіти Прилуцької міської ради «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі». Феєричним стартом даного етапу було свято «Ми діти України», яке було проведено до Дня Незалежності України.  Маючи на меті виховання поваги до Конституцiї України, Законiв України, державної символiки, мови  діти читали вірші, виконували пісні й таночки, грали в ігри. Крім вихованців дитячого садочку, на святі були присутні випускники дошкільного навчального закладу, батьки, гості.

1 вересня 2016 року в нашому дошкільному навчальному закладі відбулося свято «День знань». Музичний керівник Макогон Л.Г. та вихователі підготували цікаву святкову програму для дітей. Діти грали в різноманітні ігри, співали пісень, танцювали, відгадували загадки, декламували вірші.

Привітати весь колектив закладу з професійним святом дошкільників були запрошені студенти Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу.  Діти також привітали своїх другим мамам веселими піснями та іграми, запальними таночками. За  служіння обраній справі та  з нагоди Всеукраїнського дня дошкілля від адміністрації закладу  грамоти вручені  Пилипенко Т.А., Поліщук С.М., Кузьменко С.М.  Грамотою  управління освіти Прилуцької міської ради нагороджено  Данік Галину Іванівну.

За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у справу навчання, виховання і гармонійного розвитку підростаючого покоління, високий рівень професійної майстерності та з нагоди святкування Дня працівників освіти було нагороджено співробітників нашого закладу: Почесною грамотою Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації завідувача Недільченко О.М. Почесною грамотою  виконавчого комітету Прилуцької міської ради вихователя Мірошниченко Т. М., грамотою управління освіти Прилуцької міської ради машиніста з прання та ремонту спецодягу (білизни) Дорошеву С. В.

Під керівництвом адміністрації  здійснена організація підготовки та участі закладу в міських заходах. В  рамках проведення Воздвиженського ярмарку прийняли участь у заході «Прилуки гостинно запрошують»,  де на Центральній площі міста ожило українське дворище із своєю неповторністю і автентичністю, яку створили наші працівники.

На виставку «Обрядове весняне дерево» у рамках проведення загальноміського обрядового свята-ярмарку «Проводи Зими – зустріч Весни!» ми представили дерево-оберіг з чудовою назвою «Знов починається весна!.. Знов починаються дива!..».

На Миколиному ярмарку всі жителі міста та гості могли скуштувати наші найсмачніші вареники.

Участь батьків у  спільних  заходах – є однією з ефективних форм роботи з морального виховання. 

27 травня 2017 року  у рамках свята "Щаслива родина Прилук" вперше проходив родинний фестиваль «Талановиті сім’ї нашого міста». Дві родини вихованців  нашого садочка  Ярмошенків та Удовенків-Кизим демонстрували свої таланти співу (тато Саша та син Ігор) та читання гуморесок (дідусь Анатолій та внучка Поліна). Виступи супроводжувалися бурхливими оплесками.

З метою виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей дошкільного віку взяли участь у проведенні міського Фестивалю «Віночок дитячих талантів» серед вихованців ДНЗ, НВК, ЦТДЮ. Музичними  керівниками  Колосковою Л.Є., Макогон Л.Г. був підготовлений таночок «З рушниками».

В травні українці святкують Всесвітній День вишиванки. І наш садочок не виключення. Усі діти і колектив садочка вдягнені у національний одяг своєї країни. На святі співали віночок українських пісень, розповідали вірші про рідну Україну. Велику подяку висловлюю батькам за надані фото  в оформленні стенду «Чарівна краса вишиванки».

Протягом року проводили всі православні свята, щоб показати їх органічний зв’язок з народним життям, ознайомлювали їх з основами духовності українського народу й традиційного укладу життя.

Свято «Миколай іде, радість несе», «Щедрий вечір» пройшли як ніколи велично.

Незмінною протягом багатьох років залишається традиція проведення в дошкільному закладі Свята Покрови.  Наші маленькі козачата своїми виступами запевнили, що українці  мають силу, вправність, непохитність, є продовжувачами роду козацького.

Неоціненні знання діти отримують під час практичного відпрацювання дій у надзвичайних ситуаціях, що проходить в рамках Тижня знань з безпеки життєдіяльності. Згідно наказів управління освіти щодо проведення в навчальних закладах Тижня знань безпеки, адміністрацією були видані відповідні накази по закладу. Інформація про результати  їх проведення була вчасно подана в управління освіти.  В рамках проведення Тижнів безпеки дитини були проведені різноманітні форми організації дитячого і педагогічного колективу, використовувались різноманітні наочні, дидактичні посібники та роздатковий матеріали. Цього року було проведено  об'єктові тренування на тему: «Евакуація з елементами пожежогасіння» а також комплексних об'єктових тренувань на тему: «Дії керівного складу, працюючих та дітей у разі виникнення НС».

В ході проведення Тижня безпеки руху була проведена зустріч з   інспектором сектору Прилуцького відділу поліції, капітаном поліції Литовченко С.А.

Представники поліції нагадали та закріпили з дітьми правила поведінки на вулиці, ознайомили дітей з поліцейським авто. Діти старшої групи №2 поповнили свої знання про правила дорожнього руху під час екскурсії в школу ДОСААФ.

Неодноразово діти відвідували музеї, площі нашого міста. Отримані знання застосовувалися в різних бесідах, розповідях про рідне місто.

Свої фізичні можливості показали наші спортсмени на  міській  Спартакіаді дітей дошкільного віку, присвяченій Міжнародному дню захисту дітей. Діти показали  гарні результати і отримали масу задоволення і звичайно медалі і солодкі подарунки.

Методична робота в ДНЗ №28 центрі С.Ф.Русової  протягом 2016-2017 навчального року була  спрямована на підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, розвиток творчого потенціалу та формування інноваційної компетентності кожного педагога, а відтак – на досягнення позитивних результатів у вихованні, розвитку та навчанні дітей, оптимізації освітньо-виховного процесу.

В роботі педколективу впроваджувалися масові, групові та індивідуальні форми методичної роботи. Для  підвищення теоретичного рівня з педагогічними працівниками протягом року були проведені педагогічні ради, які розкривали провідні питання року, майстер-класи, дискусійний клуб, семінар - практикум, тренінги на тему  «Профілактика конфліктної поведінки в педагогічному колективі дошкільного навчального закладу», тощо.