Дитинство - це ранок життя...

П`ятниця, 24.05.2019, 23:19
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту

Дошкільний навчальний заклад №28 центр С.Ф.Русової вже 33 роки надає освітні послуги територіальній громаді м. Прилуки. За роки діяльності в нашому закладі створено свій стиль, традиції та особливості організації навчально – виховного процесу.

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття якісної дошкільної освіти, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Безпосереднє керівництво закладом дошкільної освіти здійснюю я, директор, відповідно до функціональних обов’язків, контракту з управлінням освіти Прилуцької міської ради та згідно з Статутом дошкільного навчального закладу №28 Прилуцької міської ради Чернігівської області ( рішення 45 сесії Прилуцької міської ради від 24.04.2013р. №8).

На посаді директора я працюю з 2003 року. Загальний стаж педагогічної діяльності складає 25 років.

Я, як керівник, здійснюю керівництво і контроль за діяльністю закладу, дію від імені закладу, представляю його в державних та інших органах, установах та організаціях.

Дошкільний навчальний заклад забезпечує власну пріоритетність перед іншими закладами завдяки процесу розвитку, виховання і навчання дітей дошкільного віку на педагогічній спадщині видатного педагога С.Ф.Русової.

Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей. Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється і затверджується педагогічною радою закладу. Організація навчально-виховного процесу здійснюється в україномовному режимі згідно з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»; Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), «Положення про методичний кабінет».

Дошкільний навчальний заклад № 28 центр С.Ф.Русової протягом 2017- 2018 навчального року працював за державною Програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років “Дитина”. Згідно листа МОН України «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році», новинок методичної літератури, плану роботи ММЦ формувався зміст роботи дошкільного закладу.

 

Групові приміщення повністю забезпечені меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.
Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:
- музично-спортивна зала;

- методичний кабінет;

- медичний кабінет та ізолятор;

- прогулянкові майданчики для кожної вікової групи;

- кабінет психолога;

- спортивний майданчик.

В закладі функціонувало 7 вікових груп:

2 групи – 3 року життя;

2 групи – 4 року життя;

1 група – 5 року життя.

2 групи – 6 року життя.

В них виховувалося 138 дітей при плановій нормі 126. Наповнюваність груп понад норму. Заклад відвідували діти нашого мікрорайону, інших мікрорайонів міста та сіл Прилуцького району. Згідно списків діти 5-ти річного віку нашого мікрорайону були охоплені суспільним дошкільним вихованням. До першого класу загально - освітніх шкіл та гімназій міста піде 38 випускників.

Протягом року закладі виховувалися діти пільгових категорій: 1 дитина-інвалід, 5 дітей із малозабезпечених сімей, 4 дітей із сімей учасників АТО з безкоштовним відвідуванням ДНЗ. 4 дитини із багатодітних сімей - 50% оплатою.

В дошкільному закладі створені умови для короткотривалого перебування дітей в садочку з одно чи дворазовим харчуванням (з відповідно меншою платою) - 22 дітей.

На кожній віковій групі працювало два вихователя (в двох – 3).

За кожною віковою групою закріплений свій помічник вихователя. Тісна співпраця педагогічного та обслуговуючого персоналу позитивно впливала на навчально – виховний процес та на життя групи взагалі.

Склад педагогічного колективу відповідав штатному розпису, що затверджений на 01.09.2017 року:

директор; вихователь - методист; 14 вихователів; 2 керівники музичних;

інструктор з фізкультури; практичний психолог.

Аналізуючи рівень педагогічних кадрів, можна сказати, що з дітьми працюють досвідчені педагоги. З 22-х педагогічних працівників вищу освіту мають 15, що становить 68%. З них мають категорії:

«спеціаліст вищої категорії» – 3;

«спеціаліст першої категорії» – 4;

«спеціаліст другої категорії» – 4;

«спеціаліст» – 4.

Середню спеціальну освіту мають 7 педагогів (32%).

педагогічне звання “вихователь — методист ” - 1 педагог.

Стаж роботи педагогічних працівників:

більше 20 років – 9 педагогів;

до 20 років – 7 педагогів;

до 10 років – 5 педагогів.

Адміністрація дошкільного закладу здійснює планування на п’ять років курсової перепідготовки педагогів. Практикуються звіти вихователів про проходження курсової перепідготовки на педгодинах. Протягом 2017 – 2018 навчального року атестувалось 4 педагогічних працівника. Плідна праця педагогів над вирішенням пріоритетних завдань позитивно вплинула на результати атестації:

  • Присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» вихователю Маладика Г.П. та керівнику музичному Колосковій Л.Є.

  • Присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» вихователю Мірошниченко Т.М. та інструктору з фізкультури Вєсєловій І.М.

Для підвищення теоретичного рівня і фахової підготовки 2 педагоги в поточному навчальному році пройшли курси підвищення кваліфікації при ЧОІППО на базі м. Чернігів. До кінця 2018 року ще 5 педагогів згідно графіка підвищать свою кваліфікацію на даних курсах.

Відповідно всіх працівників виконувався колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом дошкільного закладу №28. Так, всім педагогічним працівникам надавалася щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків відповідно до ст. 57 Закону України „Про освіту ”. Обслуговуючому персоналу нараховувалась доплата за використання в роботі дезінфікуючих засобів та за прибирання туалетів в розмірі 10% посадового місячного окладу відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2002 р. За особливий характер праці ( медсестра), за ненормований робочий день (завгосп, психолог) надавалася додаткова оплачувана відпустка цим працівникам. Адміністрація закладу турбується і про соціальний захист працівників. Працівникам, що мають двох дітей до 15 років та ті, що виховують дітей самі до 18 років надавалась соціальна відпустка згідно законодавства.

Виконувався колективний договір між адміністрацією та профспілкою із розділу охорони праці.

З боку адміністрації здійснювався контроль за дотриманням всіма працівниками посадових обов’язків, інструкцій з охорони праці та правил внутрішнього трудового розпорядку. Інструктажі з персоналом проводились вчасно, про що зроблені записи в журналі проведення інструктажів. На щоденному контролі адміністрації було перебування учасників навчально – виховного процесу у відповідному змінному взутті, дотримання вимог з техніки безпеки та життєдіяльності дітей під час різноманітних екологічних акцій, впорядкування території закладу, дотримання санітарних норм утримання дошкільних закладів, організація харчування. Велася роз’яснювальна робота щодо епідемії грипу, попередження захворювання як з батьками, так і з працівниками закладу. Меблі, що були непридатні до використання, вчасно вилучалися і ремонтувалися. Педагогічні працівники постійно оглядали іграшки, які діти приносили з дому, вилучаючи дрібні, колючі та з гострими кінцями. В інформаційних куточках для батьків подавалася інформація про небезпечне дозвілля вдома. Питання техніки безпеки та життєдіяльності дітей розглядалося на нараді при директору, виробничих нарадах в ході індивідуальних бесід та консультацій з батьками та працівниками.

Порушення, травматизм та нещасні випадки серед працівників та вихованців в дошкільному закладі відсутні.

Всі працівники закладу миттєво реагували на надзвичайні ситуації як природного характеру, так і суспільного.

Питання “Про стан роботи з охорони праці та БЖД в ДНЗ №№ 27, 28” цього навчального року виносилось на нараду директорів у листопаді 2017 року.

За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у справу навчання, виховання і гармонійного розвитку підростаючого покоління, високий рівень професійної майстерності та з нагоди професійного свята Дня працівників освіти було нагороджено таких працівників:

Почесною грамотою виконавчого комітету Прилуцької міської ради Талавіру Любов Петрівну, сестру медичну.

Почесною грамотою управління освіти Прилуцької міської ради Власенко Наталію Анатоліївну, каштеляна.

Під керівництвом адміністрації здійснена організація підготовки та участі закладу в міських заходах. Щороку в Прилуках відбуються Воздвиженський та Миколин ярмарки, які безперечно, є одним із найвизначніших свят місцевої громади, що показують яскраву самобутність Прилуччини. Так, 23 вересня 2017 року в працівники закладу презентували свої страви з картоплі. На Миколиному ярмарку 26 травня 2018 року всі жителі міста і гості могли скуштувати наші найсмачніші вареники.

Дошкільний навчальний заклад протягом 2017-2018 н.р. працював за пріоритетними завданнями, а саме:

1. Формування якісного рівня національно-патріотичного виховання дошкільників на народознавчих засадах з використанням найкращих надбань творчої спадщини С.Ф. Русової – відомого громадського діяча та видатного педагога.

2. Організація сучасного мовленнєвого середовища сприятливого для розвитку мовленнєвої компетентності дітей з використанням новітніх технологій.

3. Спільність в роботі дитячого садка і сім’ї в організації трудової діяльності дітей як основного чинника формування громадянина.

З метою вирішення основних завдань були проведені всі заплановані заходи. Вони були реальними, розрахованими на можливості педагогічного колективу, забезпечували взаємодію адміністрації і педагогів. Протягом навчального року було проведено педагогічні ради, до яких творчо готувались всі педагоги і на яких розглядалися питання удосконалення навчально-виховного процесу в дошкільному закладі, заслуховувалися звіти педагогів, які пройшли курси підвищення кваліфікації, звіт роботи творчої групи, аналізувався стан інноваційної діяльності, вирішувалися питання трудового, мовленнєвого розвитку дітей, патріотичного виховання, фізкультурно – оздоровчої роботи, сучасні підходи до виховання дітей. При проведенні педрад використовувалися такі форми роботи як дискусія, презентація освітніх проектів, презентація ідей інформаційного та практичного матеріалу за програмою «ДИТИНА», які сприяли розвитку творчості вихователів. Дієвість педагогічних рад забезпечувалася за рахунок проведення їх в інтерактивних формах, участі в підготовці всіх педагогів, толерантному спілкуванні, колективному виробленні рішень педрад, контролю за їх виконанням.

Методична робота в ДНЗ №28 центрі С.Ф.Русової протягом 2017-2018 навчального року була спрямована на підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, розвиток творчого потенціалу та формування інноваційної компетентності кожного педагога, а відтак – на досягнення позитивних результатів у вихованні, розвитку та навчанні дітей, оптимізації освітнього процесу.

В роботу педагогічного колективу впроваджувалися масові, групові та індивідуальні форми методичної роботи. Вихователі користувалися сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», "Джміль". Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахової майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди.

Протягом року систематично забезпечувалась участь педагогів у методичних об’єднаннях, семінарах, семінарах-практикумах для педагогів дошкільних навчальних закладів згідно з планом роботи ММЦ.

Традиційно, в лютому, в закладі проводиться місячник педагогічної майстерності. Щоразу педагоги вражають педагогічними цікавинками, корисними ідеями щодо організації роботи з дітьми. Обговорюючи переглянуті види роботи з дітьми, вихователі та спеціалісти вибирають найоптимальніші, найрезультативніші, найцікавіші форми роботи.

На педагогічних читаннях “Софії мудрої слова”, що символічно проходять в лютому, бо саме він є ключовим у життєвій долі видатної просвітительки, за ідеями якої зараз стараються працювати освітяни України і працюємо ми, всі присутні переглянули фільм «Софія Русова», зачитали тези з її праць, вручено посвідчення члена «Асоціації освітян імені Софії Русової»

Протягом двох років успішно проходить така форма робота з педагогами як «Дошкільний інтернет». Позитивним фактором виступає можливість не тільки прочитати, а й переглянути різноманітні форми роботи педагогів інших міст, областей, держав.

Розуміючи важливість зміцнення і розширення зв'язків та форм співробітництва освітян різних регіонів України у розвитку національної системи освіти згідно договору продовжуємо співпрацю з ШДС імені Софії Русової м. Київ та з Ріпкинською гімназією, ДНЗ №4 «Сонечко», м. Трускавця та Олешнянської ЗОШ I-III ст.. ім..С.Ф.Русової.

Другий рік освітяни-русівці працюють як Громадська організація «Асоціація освітян імені Софії Федорівни Русової», яка була організована 18 січня 2017 року, головною метою якої є об’єднання навчальних закладів та координація їх діяльності на розбудову національної системи освіти в Україні на основі впровадження в практику роботи педагогічних ідей С.Ф.Русової, сприяння громадсько-державному управлінню освітою.

Співорганізатором Громадської організації є директор ДНЗ №28 Центру С.Ф.Русової Недільченко О.М.

Недільченко О.М. та члени колективу Діденко Г.О., Маладика Г.П. 17 лютого 2018 року взяли участь у засіданні Громадської організації «Асоціація освітян імені Софії Федорівни Русової», яке пройшло в «Центрі педагогічної спадщини С.Ф.Русової» Ріпкинської гімназії у формі круглого столу "Життєстверджуюча педагогіка Софії Русової".

15 травня 2018 року в дошкільному навчальному закладі № 28 Центрі С.Ф.Русової Прилуцької міської ради Чернігівської області спільно з Асоціацією освітян імені Софії Русової було проведено Методичне перевесло з проблеми «Оздоровча робота в закладах освіти як невід’ємна складова національного виховання у педагогічній системі С. Русової».

Учасники засідання переглянули практичну діяльність з пріоритетом фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми старшого дошкільного віку. Директор ДНЗ № 28 Недільченко О.М. ознайомила з досвідом закладу по формуванню основних фізичних якостей, рухових вмінь, оздоровчих навичок у вихованців групи з пріоритетним фізкультурно-оздоровчим напрямом роботи.

До роботи Методичного перевесла долучилися Гаращенко Л. В., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка; Коваленко О.В., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка; представники дошкілля м. Кам’янець-Подільського, м. Славутича, м. Києва, Варвинського та Прилуцького районів; директори закладів дошкільної освіти та навчально-виховного комплексу «Школа І ступеня – дошкільний заклад №15» Прилуцької міської ради; представники закладів середньої освіти Олешнянської ЗОШ I-III ст. імені С.Ф.Русової та Ріпкинської гімназії; Дацюк Г.І., кандидат педагогічних наук, голова жіночої організації «Спадщина», журналістка, м. Київ; Жеребцова Н.М., методист Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.

Досвідом роботи закладу я ділилася на хвилях національного радіо в жовтні 2017р. Освіта на "Культурі". Психологія освіти

ТЕМА: Роль психолога в освітніх закладах (дитячих садках, школах, вищих навчальних закладах).

Методистом Зубко Т.А. вивчався досвід роботи Недільченко О.М., директора ДНЗ № 28 Центру С.Ф.Русової, з проблеми «Впровадження ідей С.Ф.Русової в освітньо-виховний процес дошкільного закладу». Досвід узагальнений у методичних рекомендаціях (Протокол засідання науково-методичної ради ММЦ від 14.06.2018 р. № 6).

Подавали матеріали з дня відкриття закладу до створення музею освіти Чернігівщини.

В рамках реалізації ІІ етапу науково-методичної теми «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі» та активізації національно-патріотичного виховання серед дошкільних навчальних закладів міста ми взяли участь у міському огляді-конкурсі куточків патріотичного виховання. Силами колективу за ідеєю вихователя-методиста Маладики Г.П. було обладнано ігрове середовище “Містечко козацької слави”. За підсумками проведення конкурсу Плотніковій Тетяні Юріївні, вихователю молодшої групи закладу, за презентувала систему роботи оголошена подяка.

Виховання патріотизму починається з любові до родини, міста, в якому проживаєш.

Виховання в дітей любові до рідного міста ми практикуємо через практичну діяльність. Так, 27 вересня, коли Україна відзначає День Туризму, діти старшої групи разом з вихователями вирушили на екологічно-історичну туристичну прогулянку вулицями міста. З вихованцями закріплювали назви вулиць, правила поводження в місті. Дошкільнята мали змогу поліпшити фізичну підготовку, вдосконалити рухові навички у природних умовах.

Протягом року проводили всі православні свята, щоб показати їх органічний зв'язок з народним життям, ознайомлювали їх з основами духовності українського народу й традиційного укладу життя.

Незмінною протягом багатьох років залишається традиція проведення в дошкільному закладі свята до Дня захисника України, Дня українського козацтва - Свято Покрови. Відкриваючи свято діти заспівали Гімн України. У затишному колі дітей всіх груп, вихователів, батьківського активу звучали українські пісні, вирував азарт перемоги у козацьких розвагах.

Наші маленькі козачата своїми виступами запевнили, що українці мають силу, вправність, непохитність, є продовжувачами роду козацького.

З метою виявлення, розвитку і підтримки талановитих та обдарованих дітей дошкільного віку проводилася низка свят: “Свято Осені”, “В новорічних візерунках”, “Матусеньку рідну вітаєм”, “Прощавай садок дитячий”, “Свято Миколая”, “Щедрий вечір” тощо. 28 березня 2018 року проведено міський Фестиваль «Віночок дитячих талантів». Із 95 дітей 5-6 років – вихованців дошкільних навчальних закладів, навчально-виховного комплексу «Школа І ст.- дошкільний заклад №15» та «Академії дошкільних наук» Центру творчості дітей та юнацтва наш танцювальний колектив «Барвінчата» став переможцем в номінації «Український танок». Музичними керівниками Колосковою Л.Є., Макогон Л.Г. була підготовлена жартівлива полька.