Дитинство - це ранок життя...

Середа, 12.05.2021, 19:48
Вітаю Вас, Гість
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту


Звіт керівника

дошкільного навчального закладу №28

центру С.Ф.Русової

Дошкільний навчальний заклад №28 центр С.Ф.Русової вже 35 роки надає освітні послуги територіальній громаді м. Прилуки. За роки діяльності в нашому закладі створено свій стиль, традиції та особливості організації навчально – виховного процесу.

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття якісної дошкільної освіти, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.

   1. Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

   2. Дошкільний навчальний заклад забезпечує власну пріоритетність перед іншими закладами завдяки процесу розвитку, виховання і навчання дітей дошкільного віку на педагогічній спадщині видатного педагога С.Ф.Русової.

Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей. Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється і затверджується педагогічною радою закладу. Організація навчально-виховного процесу здійснюється в україномовному режимі згідно з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»; Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), «Положення про методичний кабінет».

Дошкільний навчальний заклад № 28 центр С.Ф.Русової протягом 2019- 2020 навчального року працював за державною Програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років “Дитина”. Згідно листа МОН України Інструктивно-методичних рекомендацій «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році», новинок методичної літератури, плану роботи ММЦ формувався зміст роботи дошкільного закладу.

 

Групові приміщення повністю забезпечені меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям. 
Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:
- музично-спортивна зала;

- методичний кабінет;

- медичний кабінет та ізолятор;

- прогулянкові майданчики для кожної вікової групи;

- кабінет психолога;

- спортивний майданчик.

В закладі функціонувало 7 вікових груп:

1 група – 3 року життя;

2 групи – 4 року життя;

2 групи – 5 року життя.

2 групи – 6 року життя.

В них виховувалося 138 дітей при плановій нормі 126. Наповнюваність груп понад норму. Заклад відвідували діти нашого мікрорайону, інших мікрорайонів міста та сіл Прилуцького району. Згідно списків діти 5-ти річного віку нашого мікрорайону були охоплені суспільним дошкільним вихованням. До першого класу загально - освітніх шкіл та гімназій міста піде 33 випускники.

Протягом року в закладі виховувалися діти пільгових категорій: 4 дитини із малозабезпечених сімей, 11 дітей із сімей учасників АТО з безкоштовним відвідуванням ДНЗ. 7 дітей із багатодітних сімей - 50% оплатою.

В дошкільному закладі створені умови для короткотривалого перебування дітей в садочку з одно чи дворазовим харчуванням (з відповідно меншою платою) - 10 дітей.

На кожній віковій групі працювало два вихователя (в двох – 3).

За кожною віковою групою закріплений свій помічник вихователя. Тісна співпраця педагогічного та обслуговуючого персоналу позитивно впливала на навчально – виховний процес та на життя групи взагалі.

Склад педагогічного колективу відповідав штатному розпису, що затверджений на 01.09.2019 року:

директор; вихователь - методист; 14 вихователів; керівник музичний,

інструктор з фізкультури, практичний психолог.

Аналізуючи рівень педагогічних кадрів, можна сказати, що з дітьми працюють досвідчені педагоги. З 21-го педагогічного працівника вищу освіту мають 13, що становить 62%. З них мають категорії:

«спеціаліст вищої категорії» – 3;

«спеціаліст першої категорії» – 7;

«спеціаліст другої категорії» – 2;

«спеціаліст» – 1.

Середню спеціальну освіту мають 8 педагогів (38%).

педагогічне звання “вихователь — методист ” - 1 педагог.

Стаж роботи педагогічних працівників:

більше 20 років – 9 педагогів;

до 20 років – 5 педагогів;

до 10 років – 7 педагогів.

Адміністрація дошкільного закладу здійснює планування на п’ять років курсової перепідготовки педагогів. Практикуються звіти вихователів про проходження курсової перепідготовки на педгодинах. Протягом 2019 – 2020 навчального року атестувалось 6 педагогічних працівника. Плідна праця педагогів над вирішенням пріоритетних завдань позитивно вплинула на результати атестації:

 

 • Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»

Маринченко Тетяні Василівні,вихователю

 • Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»:

Богомаз Аліні Русланівні, вихователю;

Богомаз Аліні Русланівні, практичному психологу.

 • Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»:

Кузьменко Світлані Миколаївні, вихователю;

Воєводіній Тетяні Миколаївні, вихователю;

Діденко Ганні Олександрівні, вихователю.

 • Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»

Маринченко Тетяні Василівні,вихователю

 

Для підвищення теоретичного рівня і фахової підготовки 2 педагоги в поточному навчальному році пройшли курси підвищення кваліфікації при ЧОІППО в онлайн-режимі. До кінця 2020 року ще 2педагогів згідно графіка підвищать свою кваліфікацію на даних курсах.

Відповідно всіх працівників виконувався колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом дошкільного закладу №28. Так, всім педагогічним працівникам надавалася щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків відповідно до ст. 57 Закону України „Про освіту ”. Обслуговуючому персоналу нараховувалась доплата за використання в роботі дезінфікуючих засобів та за прибирання туалетів в розмірі 10% посадового місячного окладу відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2002 р. За ненормований робочий день (завгосп, психолог) надавалася додаткова оплачувана відпустка цим працівникам. Адміністрація закладу турбується і про соціальний захист працівників. Працівникам, що мають двох дітей до 15 років та ті, що виховують дітей самі до 18 років надавалась соціальна відпустка згідно законодавства.

Виконувався колективний договір між адміністрацією та профспілкою із розділу охорони праці.

З боку адміністрації здійснювався контроль за дотриманням всіма працівниками посадових обов’язків, інструкцій з охорони праці та правил внутрішнього трудового розпорядку. Інструктажі з персоналом проводились вчасно, про що зроблені записи в журналі проведення інструктажів. На щоденному контролі адміністрації було перебування учасників навчально – виховного процесу у відповідному змінному взутті, дотримання вимог з техніки безпеки та життєдіяльності дітей під час різноманітних екологічних акцій, впорядкування території закладу, дотримання санітарних норм утримання дошкільних закладів, організація харчування. Велася роз’яснювальна робота щодо епідемії грипу, попередження захворювання як з батьками, так і з працівниками закладу. Меблі, що були непридатні до використання, вчасно вилучалися і ремонтувалися. Педагогічні працівники постійно оглядали іграшки, які діти приносили з дому, вилучаючи дрібні, колючі та з гострими кінцями. В інформаційних куточках для батьків подавалася інформація про небезпечне дозвілля вдома. Питання техніки безпеки та життєдіяльності дітей розглядалося на нараді при директору, виробничих нарадах в ході індивідуальних бесід та консультацій з батьками та працівниками.

Порушення, травматизм та нещасні випадки серед працівників та вихованців в дошкільному закладі відсутні.

Всі працівники закладу миттєво реагували на надзвичайні ситуації як природного характеру, так і суспільного.

За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у справу навчання, виховання і гармонійного розвитку підростаючого покоління, високий рівень професійної майстерності та з нагоди професійного свята Дня працівників освіти було нагороджено таких працівників:

Почесною грамотою виконавчого комітету Прилуцької міської ради, Кузьменко Світлану Миколаївну, вихователя.

Почесною грамотою управління освіти Прилуцької міської ради Чебикіну Тетяну Василівну, помічника вихователя.

Дошкільний заклад у 2019-2020 навчальному році працював над темою «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально- виховному процесі» за поставленими пріоритетними завданнями, а саме:

- Сприяти застосуванню педагогами малих форм усної народної творчості в освітньому процесі як складової навчально- патріотичного виховання дошкільників.

- Продовжити роботу по охороні здоров’я дітей, вдосконаленню рухових вмінь та навичок, шляхом впровадження здоров’язберігаючих технологій та введення нових ігор.

- Формувати основи екологічної культури дошкільників під час ознайомлення із природою рідного краю.

На засідання педагогічних рад виносились питання, які сприяли розкриттю поставлених пріоритетних завдань, а саме:

- Національно- патріотичне виховання дошкільників, його завдання, принципи, методи і форми роботи за ідеями С.Ф.Русової.

- Стан навчально- виховної роботи з патріотичного виховання з застосуванням малих форм усної народної творчості в освітньому процесі.

- Шляхи активізації ігрової діяльності дошкільників через введення вправ спортивного характеру та нових ігор. Презентація авторських ігор з елементами спорту та вдосконалення рухових вмінь та навичок.

- Результативність навчально-виховної роботи з дітьми по формуванню основи екологічної культури дошкільників під час ознайомлення із природою рідного краю.

- Моніторингові дослідження показників компетентності дітей старшого дошкільного віку з розділів Програми від 2 до 7 «Дитина».

З метою вирішення основних завдань були проведені всі заплановані заходи. Вони були реальними, розрахованими на можливості педагогічного колективу, забезпечували взаємодію адміністрації і педагогів. Протягом навчального року було проведено педагогічні ради, до яких творчо готувались всі педагоги і на яких розглядалися питання удосконалення навчально-виховного процесу в дошкільному закладі, заслуховувалися звіти педагогів, які пройшли курси підвищення кваліфікації, звіт роботи творчої групи, аналізувався стан інноваційної діяльності, вирішувалися питання трудового, мовленнєвого розвитку дітей, патріотичного виховання, фізкультурно – оздоровчої роботи, сучасні підходи до виховання дітей. При проведенні педрад використовувалися такі форми роботи як дискусія, презентація освітніх проектів, презентація ідей інформаційного та практичного матеріалу за програмою «ДИТИНА», які сприяли розвитку творчості вихователів. Дієвість педагогічних рад забезпечувалася за рахунок проведення їх в інтерактивних формах, участі в підготовці всіх педагогів, толерантному спілкуванні, колективному виробленні рішень педрад, контролю за їх виконанням.

З метою всебічного розвитку вихованців здійснювалось вивчення виконання програми з розділів:

- стан навчально- виховної роботи з патріотичного виховання з використанням усної народної творчості в освітньому процесі за ідеями С.Ф.Русової.

- шляхи активізації ігрової діяльності дітей дошкільного віку через введення вправ спортивного характеру.

- організація життєдіяльності дітей 6 року життя.

- сформованість екологічної культури в дітей дошкільного віку по ознайомленню з природою рідного краю.

Для ефективності педагогічного процесу протягом року були проведені різні форми роботи з педагогами:

- Семінар-практикум «Підготовка педагогів до інноваційної діяльності», з метою підвищувати рівень психолого-педагогічної культури, розвивати професійну та творчий потенціал особистості педагогів.

- Методичний турнір «Виховання любові до рідної мови через народні традиції»- стимулював прагнення педагогів поглибити свої знання з української мови шляхом самоосвіти, сприяв розкриттю професійних вмінь і творчого потенціалу кожного педагога.

- Майстер-клас «Патріотична косичка» об’єднав батьків і дітей до захоплення красою того, що бачить дитина перед собою, чим вона милується, в що вкладає частинку своєї душі, а цим самим виховується в дітей любов до Батьківщини.

- Коучинг для педагогів «Пошук умов для формування свідомих патріотів у дошкільному закладі»-сприяв розширенню уявлення про розмаїття напрямів діяльності з національно-патріотичного виховання, вміння діяти у команді.

- Дошкільний «Інтернет», така форма роботи з педагогами вжилася в дошкільному закладі. (відстеження педагогами новинок психолого-педагогічної, методичної літератури, дидактичного матеріалу з подальшою звітністю на педагогічних годинах та вмінні запроваджувати новинки в практику своєї роботи). Позитивним фактором виступає можливість не тільки прочитати, а й переглянути різноманітні форми роботи педагогів інших міст, областей, держав.

Традиційно в закладі проводиться місячник педагогічної майстерності до дня народження С.Ф.Русової. Відкритий перегляд роботи вихователів сприяє виявленню творчих педагогів та формування загальної спрямованості колективу на творчу діяльність. В цьому році всі заходи були проведені по здійсненню завдань патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

Проаналізувавши відкриті заходи переконалися, що проведені вони на високому рівні. Завдяки проведенню таких заходів педагоги змогли підвищити свою професійну майстерність. Це і є результати, яких вони досягли у вихованні та розвитку дітей.

Для обдарованих дітей в дошкільному закладі працювали гуртки:

«Барвинчата», «Малятко- здоров’ятко», «Сію через казку добро і ласку», «Гімнасточка».

Цікавою формою роботи з дітьми та педагогами є участь у проведенні акцій.

Протягом року були проведені акції:

-«День довкілля» -педагоги, батьки, діти прибирали територію закладу;

-«Оточити людей похилого віку увагою та турботою»

-«Наша допомога птахам»-завдяки заходам у межах цієї акції батьки активно включились до виготовлення годівничок.

-«Збережемо природну екосистему»-утилізація батарейок, новий старий папір, пластиковий бум.

Двічі на рік приймали участь у акції « Допоможемо військовим АТО».

Вихователі груп та музичний керівник підготували та провели фізкультурно-музичні свята та розваги: «День дошкільника», «Козацькі розваги», «Святий Миколай, до діток завітай» «Стрітення» та тематичні свята.

Дуже відповідально, заздалегідь готувалися до свят як дорослі, так і діти: усі виважено підходять до вибору костюма, готували атрибути, прикрашали групи та майданчики. Педагоги та працівники підготували програму святкового дня, створили разом з батьками святкову атмосферу, провели – спортивні розваги, веселі ігри, конкурси для малюків. Свято підготовлене разом - педагоги, батьки, діти - виховує любов, повагу, гордість за свій дошкільний заклад, його педагогів, всіх працівників, а також забезпечує тісний взаємозв’язок батьків, дітей, педагогів у вихованні підростаючого покоління.

Педагоги закладу постійно брали участь у роботі методичних заходів різного рівня. Методичну роботу спрямували на досягнення стійкої мотивації педагогів, на зростання професійної майстерності, на мобільність колективу щодо впровадження ідей нововведень.

Всі педагогічні працівники приділяли належну увагу самоосвіті, опрацьовуючи новинки методичної літератури, публікації періодичних видань тощо.

Робота в умовах карантину дала можливість перевірити обізнаність, уміння і навички педагогічних працівників працювати онлайн.

Так цього року за допомогою Вайбер зв’язку проходили:

 • засідання педагогічної ради “Шляхи активізації ігрової діяльності дошкільників через введення вправ спортивного характеру та нових ігор”. Презентація авторських ігор з елементами спорту та вдосконалення рухових вмінь та навичок.

 • засідання атестаційної комісії 06.04.2020р.

 • інформування щодо нових документів у сфері освіти.

 • семінар щодо навчання цифровій грамотності “Дія. Цифрова освіта”

/https://osvita.diia.gov.ua/.

Працюючи в інтернет мережі, педагоги наповнювали різноманітним матеріалом “Блог вихователів ЗДО №28 центру С.Ф.Русової” в Фейсбук. Матеріали були спрямовані на допомогу батькам. Змістовними були:

 • поради, індивідуальні консультації

 • Майстер-клас гри « У пошуках цікавого», Майстер-клас досліду «Вулкан»

 • Челенджи на тему "Креативний карантин", «Мій день на карантині».

 • Відео-привітання з днем народження

 • фотогалереї: «Дитинство—найкраща пора» ( фотографії дітей та батьків); День Землі, Малі помічники; Творчі долоньки тощо.

 • Фото конкурс: «Мої домашні улюбленці»Онлайн-конкурс на тему: «Моя країна Україна». (вірші, україн.пісні, малюнки, аплікація, ліплення, таночки та інше)

(за активну участь цифрові емблеми всім учасникам)

 • Відео-презентація: «Моя сім’я, моя родина—це єдина Україна»

До Міжнародного дня сім’ї 15 травня.

 • створення свого ютуб-каналу під назвою: Кузьменко Світлана.

Запропонованим роликом поділилися в групі “Вихователі України”.

 • Флешмоби "Малюнки нетрадиційною технікою", “До дня джинсу”.

Для підтримки рейтингу дошкільного закладу вся діяльність висвітлювалась на сайті закладу та сторінці в Інстаграм, а також колектив приймав активну участь в загальноміських заходах.

Методична робота в ДНЗ №28 центрі С.Ф.Русової протягом 2019-2020 навчального року була спрямована на підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, розвиток творчого потенціалу та формування інноваційної компетентності кожного педагога, а відтак – на досягнення позитивних результатів у вихованні, розвитку та навчанні дітей, оптимізації освітнього процесу.

В роботу педагогічного колективу впроваджувалися масові, групові та індивідуальні форми методичної роботи. Вихователі користувалися сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», "Джміль". Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахової майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди.

Протягом року систематично забезпечувалась участь педагогів у методичних об’єднаннях, семінарах, семінарах-практикумах для педагогів дошкільних навчальних закладів згідно з планом роботи ММЦ.

На педагогічних читаннях “Софії мудрої слова”, що символічно проходять в лютому, бо саме він є ключовим у життєвій долі видатної просвітительки, за ідеями якої зараз стараються працювати освітяни України і працюємо ми, всі присутні переглянули фільм «Софія Русова», зачитали тези з її праць, вручено посвідчення члена «Асоціації освітян імені Софії Русової»

Розуміючи важливість зміцнення і розширення зв'язків та форм співробітництва освітян різних регіонів України у розвитку національної системи освіти згідно договору продовжуємо співпрацю з ШДС імені Софії Русової м. Київ та з Ріпкинською гімназією, ДНЗ №4 «Сонечко», м. Трускавця та Олешнянської ЗОШ I-III ст. ім. С.Ф.Русової.

Четвертий рік освітяни-русівці працюють як Громадська організація «Асоціація освітян імені Софії Федорівни Русової», яка була організована 18 січня 2017 року, головною метою якої є об’єднання навчальних закладів та координація їх діяльності на розбудову національної системи освіти в Україні на основі впровадження в практику роботи педагогічних ідей С.Ф.Русової, сприяння громадсько-державному управлінню освітою.

Співорганізатором Громадської організації є директор ДНЗ №28 Центру С.Ф.Русової Недільченко О.М.

28 вересня 2019 року прийняли участь у засіданні Громадської організації «Асоціація освітян імені Софії Федорівни Русової», яке проводилось на базі ДНЗ –«Сонечко» смт. Ріпки. Основним питанням було проведення дослідницької діяльності з дітьми по збереженню екосистеми для підтримання життя як невід’ємної складової стійкого розвитку людського потенціалу. Після семінару була проведена екскурсія на «Голубі озера» під назвою «Краєвиди рідної України треба вміти бачити».

Протягом року було проведено екскурсію в місто Кам’янець-Подільський, де ознайомились з роботою міської лабораторії по впровадженню педагогічних ідей Софії Русової. Відвідали ЗДО№ 9; №1; №8 -ознайомившись з роботою сучасних закладів дошкільної освіти. Були учасниками майстер-класу «В гостях у подільських майстрів», який провела завідувач відділу маркетингу та інвестування Кам’янець-Подільського державного історичного музею.

18 лютого 2020року були учасниками засідання круглого столу, яке відбулося на базі Ріпкинської гімназії з питання «Шляхи активізації ігрової діяльності дошкільників шляхом введення вправ спортивного характеру та нових ігор». Виступили з презентацією авторських ігор з вдосконалення рухових вмінь та навичок.

В рамках реалізації ІV етапу науково-методичної теми «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі» у 2019-2020р. були проведені наступні заходи:

- вивчалася система роботи вихователя Маринченко Т.В. « Україна рідний край».

- виготовлений посібник по використанню різних форм усної народної творчості у роботі з дітьми.

- випущений методичний посібник «Моя рідна Україна» -закріплюємо знання дітей про рідне місто, поглиблюємо уявлення дітей про різноманітність продукції, яку виготовляють у нашому місті.

- видані методичні рекомендації для дітей старшого дошкільного віку по ознайомленню з історією України та підібрані дидактичні ігри, що формують у дітей розуміння поняття «Батьківщина»; виховують бажання бути справжніми громадянами своєї країни «Моя Україна».

- проведено ряд екскурсій в історичні місця та храми рідного міста з подальшим обговоренням та екскурсії за межі міста

- у вересні місяці був проведений тематичний тиждень «Я Прилуки сивочолі Батьківщиною зову» - розкрили красу рідного міста, показали соціальну значущість у розвитку країни, виховували патріотичні почуття на основі бесід про підприємства міста, їхню продукцію та її значення для держави.

- проводилось відзначення державних свят.

-організовувались виставки дитячих малюнків «Любіть Україну», за участі дітей та їх батьків.

- проводилась педагогічна рада «Національно-патріотичне виховання дошкільників, його завдання, принципи, методи і форми роботи».

- проводились волонтерські акції на підтримку воїнів АТО під девізом «За ради нас і мирного світання». Організовували збирання споряджень та дарували діти воїнам свої малюнки.

- Провели флешмоб з вихованцями дошкільного закладу « Я люблю Україну».

- Тиждень педагогічної майстерності – «Фестиваль конспектів з реалізації виховної мети національно-патріотичного спрямування».

- Розробили гру- вікторину «Моя рідна Україна».

- Провели самокатний пробіг присвячений до Дня визволення Прилук.

- Організували виставку на тему: « Моя Україна» за участі дітей та батьків.

- Колективна робота дітей «Квіти України» - малювання на асфальті.

- Провели майстер- клас « Патріотична косичка» з участю батьків.

- Засідання громадської організації «Асоціація освітян імені Софії Русової» на якому ознайомили вихователів дошкільного закладу з надбаннями членів асоціації по здійсненню завдань патріотичного виховання.

Працюючи над даною темою украй важливо, аби патріотичне почуття не закріплювалося лише як пасивні сентиментальні емоції, а трансформувалося в патріотичні дії, ми плануємо і проводимо різні форми роботи з дітьми та педагогами.

Виховання патріотизму починається з любові до родини, міста, в якому проживаєш.

Під керівництвом адміністрації здійснена організація підготовки та участі закладу в міських заходах. Щороку в Прилуках відбуються Воздвиженський ярмарок, який безперечно, є одним із найвизначніших свят місцевої громади, що показують яскраву самобутність Прилуччини. Так, 21вересня на XVІІІ Воздвиженському ярмарку працівники закладу презентували свою солодку випічку. 29 лютого 2020 року в ході обрядового свята-ярмарку «Проводи Зими – зустріч Весни» жителі та гості міста смакували найсмачнішими стріченськими пташками.

Виховання в дітей любові до рідного міста ми практикуємо через практичну діяльність. Так, 27 вересня, коли Україна відзначає День Туризму, діти старших груп разом з вихователями вирушили на екологічно-історичну туристичну прогулянку вулицями міста. З вихованцями закріплювали назви вулиць, правила поводження в місті. Дошкільнята мали змогу поліпшити фізичну підготовку, вдосконалити рухові навички у природних умовах.

Протягом року проводили всі православні свята, щоб показати їх органічний зв'язок з народним життям, ознайомлювали їх з основами духовності українського народу й традиційного укладу життя.

Незмінною протягом багатьох років залишається традиція проведення в дошкільному закладі свята до Дня захисника України, Дня українського козацтва - Свято Покрови. Відкриваючи свято діти заспівали Гімн України. У затишному колі дітей всіх груп, вихователів, батьківського активу звучали українські пісні, вирував азарт перемоги у козацьких розвагах.

Наші маленькі козачата своїми виступами запевнили, що українці мають силу, вправність, непохитність, є продовжувачами роду козацького.

З метою виявлення, розвитку і підтримки талановитих та обдарованих дітей дошкільного віку проводилася низка свят: “Свято Осені”, “В новорічних візерунках”, “Матусеньку рідну вітаєм”.

У зв’язку з введенням карантину у закладі дошкільної освіти об’єктові тренування 07.05.2020року та 09.04.2020року не проводилися.

На допомогу батькам створено Вайбер групи, в мережі Фейсбук «Блог вихователів ДНЗ №28», у стрічках яких надавалися поради, інформаційні матеріали, пропонувалися завдання, відеоматеріали стосовно дотримання правил протипожежної безпеки, поводження з тваринами, поведінки на дорогах, у побуті, біля водойм, під час надзвичайних ситуацій природного характеру та під час карантину.

У рамках роботи ММО практичних психологів ЗДО 30.10.2019 року на базі ДНЗ № 28 Центр С.Ф.Русової) Богомаз А.Р. на високому методичному рівні було проведено демонстраційне розвиваюче заняття «Країна емоцій» для дітей середнього віку. З метою підвищення фахового рівня протягом 2019-2020 навчального року прослухала Всеукраїнські вебінари та науково-практичні онлайн- семінари та отримала відповідні сертифікати.

Відповідно до річного плану управління освіти Прилуцької міської ради та ММЦ на колегію управління освіти в жовтні 2019 року вивчалося питання «Формування громадянсько-патріотичної свідомості особистості дитини передшкільного віку в умовах сучасного дошкілля».

В рішення колегії відмітили високий рівень просвітницької роботи серед дітей, батьків та громадськості по організації роботи з дітьми з даного питання.